AORUS ve AMD sponsorluğunda düzenlenen, Türkiyenin en iyi takımlarının aralarında bulunduğu 16 takımın mücadele ettiği ve toplamda 10.000 ödülü olan Elite Invitational turnuvasının ilk gününde A Grubu maçları tamamlandı.

Turnuvanın ilk maçı Futbolist ve Thatoc Esports arasında oynandı. Ascent haritasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısında rakibi karşısında 9-3 geriye düşen Futbolist, ikinci yarı geri döndü ve maçı 13-10 skoruyla kazandı.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Serinin ilk raundunun ikinci karşılaşması ise fastPay Wildcats ve Otherside arasında gerçekleşti. OtherSide takımında yapılan MerSa transferinin çok yeni gerçekleşmesinden ve fastPay Wildcats takımının uzun süredir beraber oynayan kemik bir kadroya sahip olmasından dolayı bu maçta favori Wildcats ekibi olarak görünüyordu. OtherSide ekibi seçtikleri Icebox haritasına çok iyi çalışmışlar ve böylelikle çok çekişmeli geçen mücadelenin sonunda 13-11 skoru ile kazanmayı başardılar.

Kaybedenlerin oynadığı ve elenen takımın turnuvaya veda edeceği ikinci raunt karşılaşması Thatoc Esports ve fastPay Wildcats arasında gerçekleşti. Özellikle fastPay Wildcats tarafında Skylen‘in gösterdiği üstün performans ile birlikte Bind haritasında rakiplerine karşı 13-4 gibi bir skor almayı başardılar. Böylelikle oynadığı iki karşılaşmayı da kaybeden Thatoc Esports turnuvaya veda etmiş oldu.

İkinci raundun ikinci maçında ise kazanan ekipler olarak Futbolist ve OtherSide karşılaşması izledik. Tecrübeli oyuncu STERBEN‘in Omen ajanında sergilediği üstün performansı ile birlikte Ascent haritasında oynanan bu karşılaşmayı Futbolist 13-7 skoruyla kazandı. Böylelikle oynadığı her iki maçı da kazanmayı başaran Futbolist playoff aşamasına adını yazdıran ilk takım oldu.

1-1 skora sahip olan iki takımın son şansı olan “karar maçı” karşılaşmasında fastPay Wildcats ve OtherSide tekrar karşı karşıya geldi. En iyi 3 harita üzerinden oynanan karşılaşma tıpkı bir önceki gibi yine çok yakın geçti. İlk harita olan Bind karşılaşması 3 kez uzatmaya giderek OtherSide tarafının 16-14 kazanmasıyla sonuçlandı. Geriye kalan Ascent ve Split haritalarını ise fastPay Wildcats kazandı. Bu sonuçlarla birlikte A grubundan playoff aşamasına yükselen 2. takım fastPay Wildcats oldu.

Tüm maçlar değerlendirildikten sonra ortaya çıkan skor tablosu ise aşağıdaki görselde görülebilir.

Önceki içerikValorant’a Kartopu Modu Eklendi
Sonraki içerikEpic Games’in Dağıtacağı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin