Bizimle bağlantı kur

Espor

Echo Fox Takımı LCS Slotunu Satmaya Çalışıyor

Yayımlanan ESPN raporuna göre Echo Fox, takımın sahip olduğu LCS (League of Legends Şampiyonası Serisi) slotunun satışı için bir anlaşma yapmış. Rapora göre Echo Fox satış için Kroenke Sports & Entertainment isimli Los Angeles Rams, Denver Nuggets, Colorado Avalanche ve Arsenal FC gibi profesyonel spor kulüplerini elinde tutan devasa bir holdingle görüşmeler yapıyor. Anlaşılan fiyatın ise 30.250.000$ olduğu söyleniyor ancak satışın gerçekleşebilmesi için öncelikle Riot Games tarafından oynalanması gerekiyor.

Riot, Echo Fox‘un bir slot satış teklifi göndermiş olduğunu doğruladı fakat alıcının kim olduğunu belirtmedi. LCS komisyon üyesi Chris Greelay konu hakkında “LCS satışı değerlendiriyor ve önümüzdeki günlerde satın almak isteyen tarafla görüşeceğiz.” dedi ve ekledi “2019 sezonundaki partnerliklerle ilgili olarak LCS Oyuncuları Birliği (LCS Players’ Association) ile oluşabilecek sorunları minimum düzeye indirebilmek için Echo Fox oyuncuları ve personelleriyle özenle çalışıyoruz. Echo Fox, LCS’nin teklifi reddetmesi durumunda satış sürecini LCS’nin devralmasını kabul etti. Amacımız düzenli bir geçiş yapıldığından ve yeni takımın 2020 sezonu için hazır bir takım olduğundan emin olmak.”

LCS slotunun satışı Echo Fox’un kurucusu Rick Fox ile ırkçı söylemler içeren bir epostayı takımın eski CEO’su Jace Hall’a göndermiş olan bir hissedar arasında yaşanan sorunla ilgili olabilir. Rick Fox, başlangıçta organizasyondan ayrılacağını duyurmuş ancak sonrasında ırkçı epostadan sorumlu hissedar Amit Raizada’nın atılması durumunda kalmaya karar vermişti.

LCS de Raizada’nın atılmasını talep etmiş, 15 Mayıs’tan itibaren 60 gün süre tanımış ve uyarısında “Echo Fox’un LCS’deki geleceğine olumsuz bir etkisi olabilir” söyleminde bulunmuştu. Geçtiğimiz hafta dolan sürenin ardından 7 gün daha verilmişti ancak şu an için konu hakkında herhangi bir işlem yapıldığını gösteren herhangi bir işaret yok.

Satışın onaylanmaması durumunda ipler Riot’un eline geçeceğinden Echo Fox çok daha düşük bir teklifi kabul etmek zorunda kalabilir.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

basede gamer

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Espor