2018’in Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu, geçtiğimiz ayın ortasında düzenleyecekleri ilk turnuva için hazırlıklarını tamamlamış olduklarını belirterek içerisinde 6 oyunun turnuvalarının yer alacağı TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nı duyurmuştu. 20 Kasım’da kayıtları açılan ve 5 Aralık’a kadar kayıtları devam edecek turnuvanın ödül havuzu, nerede oynanacağı gibi detaylarsa nihayet bugün netleşti.

Katılımların ücretsiz olduğu turnuvanın ödül havuzunun toplamda 6 oyun için 100.000TL olduğu, bu turnuvanınsa yılda 2 kere düzenlenecek şekilde gelenekselleştirileceği ve 16 Aralık 2019 Pazartesi günü PUBG’de ilk 16, diğer oyunlardaysa ilk 2 takımın FDR Oyun Cumhuriyeti’nin İstanbul Ataşehir’de yer alan FDR Metropol şubesinde final oynayacağı açıklandı. Ödül havuzunun oyunlara ve sıralamaya göre dağılımıysa henüz gizemini koruyor.

16 yaş sınırlamasıyla birlikte ESL üzerinden kayıt olunabilen turnuvanın katılımcı sayısı belki de esporcu lisansı kayıt için gerekli olduğundan şu an için oldukça az. Eğer Tesfed Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na katılmak istiyorsanız ancak henüz kayıt yaptırmadıysanız son kayıt tarihi 5 Aralık olduğundan elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak kayıt sürecinin detaylarını ve kayıt gereksinimlerini öğrenebilirsiniz. Esporcu lisansını çıkartmak içinse 16 Aralık tarihine kadar süreniz bulunuyor. Esporcu lisansının nasıl çıkartılabileceğini buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz yazımızda anlattık.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin