Youtuber Sparkles, Exploitmafia ve ScuffedTV tarafından yapılan video sonrası herkesin haberi olduğu bu CS:GO açığı tek bir konsol komutu ile oyunculara bazı duvarların ve kutuların arkasını görme avantajı veriyor.

Bu açık biraz da hepimizin en az bir kere başına gelmiş olan aşağıdaki hataya benziyor, bu hata başımıza geldiğinde nesnelerin üstünden her şeyi görüp info alabiliyor fakat bir kere zıpladığımızda oyun tekrar düzeliyordu.

Şimdi bu yeni açıkla birlikte bu olayı istediğiniz zaman yapabildiğinizi düşünün, gerçekten büyük bir problem olduğu ortada. Asıl korkutucu olan durum ise ne kadar kolay yapılabiliyor olması, bizler bu tür açıkları ve nasıl yapıldıkları hakkında yazı yazarken açığın daha kısa sürede düzeltilmesini amaçlıyoruz, ne kadar çok kullanıcı o kadar çok büyük problem demek. Nasıl yapıldığına gelecek olursak çok basit, bind “key” “rcon_address 1” şeklinde konsola komutu yazıyoruz (key yerine atamak istediğiniz bir tuş), daha sonra bir kutu arkasına geçip zıpladıktan sonra en tepedeyken atadığınız bu tuşa bastığınızda havada asılı kaldığınızı göreceksiniz fakat gerçekte hala kutu arkasındasınız ve adamlar sizi göremiyor.

WALLHACK in Competitive?

ESEA ve Faceit gibi platformlarda çalışıp çalışmadığını bilemiyoruz fakat durum öyle ise rekabetçiye nazaran daha da kısa sürede açığın kapatılabileceğini söyleyebiliriz çünkü bu tür platformlar istedikler konsol komutlarını devre dışı bırakabiliyorlar.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin