Hepinizin bildiği üzere ünlü yayıncı Dr Disrespect, Twitch platformundan banlanmıştı. Doktor’un neden ban yediği uzun süredir konuşuluyor. Ancak Doktor, Twitch’in bugüne kadar hesabının neden yasaklandığını kendisine söylemediğini ileri sürdü. O zamandan beri Dr Disrespect, YouTube‘da yayınlarına devam etti ve dönüşünün ardından epeyce izlenme rekoru kırdı.

Ancak bu, kariyerinin Twitch yasağı nedeniyle etkilenmediği anlamına gelmiyor. Örneğin, Nadeshot, Snoop Dogg ve Crimsix‘in kanallarında Dr Disrespect‘i yayınladıkları için yasaklandığına dair bir konuşma vardı. Aynı türden bir spekülasyon Shroud tarafından Rogue Company‘de Doc’un dış görünümünün kullanılmasının nasıl bir yasağa yol açabileceğinden bahsederken de ortaya atıldı.

Bu her iki senaryo da pek olası olmasa da, Dr Disrespect‘in Twitch yasağının kariyerini etkilediği başka somut yollar da var.

Yasak Sponsorun ayrılmasına sebep oldu!

COD: Black Ops Cold War, oyununun 13 Kasım 2020‘de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Beta sürümü ise piyasaya sürüldü ve en önemli yayıncılara kod dağıtıldı ve oyunu oynamaya başladılar. Ancak bu kod Dr Disrespect’e verilmedi. Esports Talk YouTube kanalının sunucusu Jake Lucky, bunun sebebinin Twitch yasağıyla ilgisi olabileceğini söyledi.

Dr Disrespect ise son yayınlarının birinde konuyla ilgili konuştu ve neredeyse beş yıldan beri COD oyunları yayınladığını ve kod alamamanın şaşkınlığını yaşadığını söyledi ve şunları ekledi;

“Bu küçük platform ve her ne sebepten olursa olsun yasaklanmam nedeniyle, aniden en büyük yayıncılarından ve en büyük destekçilerinden olmama rağmen, Activision şirketinin Doktor’u desteklemekten vazgeçmesi ve kod vermemesi sizce de çok çılgınca değil mi?”

Gördüğünüz gibi şirketin kendisine yönelik tutumundan oldukça etkilendiği görünen Dr Disrespect şunları da ekledi;

“Dışarıda sahte bir dünya var ve bu dünyada bir yayıncı olmak istiyorsanız olabildiğince düzenli ve özenli olun.”

Yayının sonlarına doğru Dr Disrespect‘in biraz duygusallaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Yasaktan da oldukça etkilenmiş gibi duruyordu. Youtube‘daki Esport’s Talk programının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dr Disrespect Twitch Ban Cost Him a CoD Deal

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Worlds 2020 Şampiyonu DAMWON Gaming Oldu!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin