Türkiye’nin en büyük teknoloji platformlarından olan Donanım Haber Hack sorunu ile karşı karşıya. Gün geçmiyor ki emek hırsızları yıllarca harcanan emekleri bir anda boşa çıkartsın. Donanım Haber youtube kanalı hacklendi.

1999 yılında kurulan ve Türkiye’nin en çok okunan teknoloji haber sitelerinden biri olan Donanım Haber’in youtube kanalı hacklenmiş durumda. Bu sıralar bir çok büyük kanalın saldırıya uğradığını görüyoruz. Aynı zamanda youtube kanallarını ele geçiren hackerlar, kanalda bulunan tüm videoları da siliyorlardı. Şu an için Donanım Haber youtube kanalının videoları silinmemiş durumda, umarım bu şekilde kalır. Daha önce karşılaştığım ve çalınan bir çok youtube kanalı, Youtube’un da destekleri ile geri alınmıştı. Umarız Donanım Haber youtube kanalıda en kısa sürede bu sorunu kayıpsız aşar.

Donanım Haber youtube kanalının adı şu an için “chuyển kênh thôi nha” olarak gözüküyor. Bu kelime de Vietnamca “Kanalı Değiştirelim” anlamına geliyor. Yani Donanım Haber’i hackleyen kişiler büyük ihtimal ile Vietnam’lılar.

Geçmiş olsun Donanım Haber, umarım en kısa zamanda kanalınıza geri kavuşursunuz.

İlginizi Çekebilir: Çocuklar İçin En İyi 10 Oyun

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin