Dirt Rally 2.0’ın yeni güncelleme almayacağını açıklayan yapımcı firma düzenlenen sunumda ilk videosu gösterilen Dirt 5’in PC, PS5 ve Xbox Series X için geliştirildiğini açıkladı.

Dirt 5 oyunu PC, PS5 ve Xbox Series X için duyuruldu

Geçtiğimiz saatlerde sona eren Inside Xbox sunumunda duyurusu yapılan oyunlardan birisi de Dirt 5 oldu. Codemasters imzasını taşıyan Dirt 5, araç festivali teması ile yarış tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yapımın Ekim ayında PC, PS5 ve Xbox Series X için çıkacağı açıklandı.

Codemasters tarafından verilen ilk bilgilere göre oyun PC, Playstation 5 ve Xbox Series X için geliştiriliyor. Festival havasının hakim olacağı, pist ve çamurlu yolların yer alacağı oyunda başta New York, Rio de Jenerio, Yunanistan ve Çin gibi bölgelere gideceğimiz belirtilmiş. Tabi oyunda şehir ve ülke sayılarının bu kadar sınırlı olacağını tahmin etmiyoruz. Ayrıca ralli araçları dışında buggie tarzı araçlar, kamyonetler ve Rock Bouncers adı verilen araç türlerinin de oyunda olacağı açıklandı.

Kariyer modu da geliyor

Serinin yeni yapımında farklı bir kariyer modu görüyoruz. Bu mod da amacımız kendimize daha fazla sponsor bulmak ve tabiki hak etmek için yarışmak. Oyunda bir de bize akıl hocalığı yapan bir akıl hocası var The Last of Us serisinden tanıdığımız Troy Baker tarafından seslendiriliyor.

4K çözünürlükte 60 fps

Dirt 5, 4K çözünürlükte 60 fps’e ulaşabiliyor. Oyunun 120 Hz olarak oynanabilmesi de mümkün. Ayrıca oyun Smart Deliver adlı sistemle geliyor. Yani Dirt 5’i oynadığınız konsola göre oyunun görsel kalitesi de değişiklik gösteriyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin