İlk olarak Microsoft E3 2018’de tanıtılmış olan ve fazla ilgiye maruz kalan Cyberpunk 2077, ikinci ertelenmesi ile bugün gündem oldu. Resmi açıklama ile sevenlerine not düşen oyun, 19 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Oyunun Ana Konusu

CD Projekt Red’in ortaya koyduğu, rol yapma ögelerinin fazlaca bulunduğu açık dünya video oyunudur. Distopik, aynı zamanda internetin ve teknolojinin hakim olduğu bir dünyada geçen, birinci şahıstan oynanılan oyunda, paralı askeri canlandırdığımız bir karaktere sahip olacağız. Ayrıca verilen bilgilere göre de oyunu ister gizlilikle ister herkesi öldürerek bitirebiliyorsunuz.

CYBERPUNK 2077’NİN YOLCULUĞU

Microsoft’un her yıl düzenlediği uzun ismi ile “Electronic Entertaintment Expo” yani, e3; çok büyük bir oyun tanıtım fuarı. 2018 yılında e3 gösterimlerinde öne çıkan oyunlardan en başta duran CyberPunk 2077, sevenlerini o gün kazanmıştı. Çok sevilen oyun tanıtıldıktan sonra; nisan 2020’de çıkacağı kesinleşmişti.

Ancak, oyunun tamamlanmadığını öne sürüp, çıkış tarihini 2020’nin eylül ayına ertelemişlerdi. Oyuncular her ne kadar eleştirse de, beklenmeye devam etti. Çeşitli oyun içi görüntülerle ve oynanış videolarıyla sevenlerinin gönlünü almış olan Cyberpunk, bugün verdiği resmi bir açıklama ile oyunun hala henüz tamamlanma aşamasını geçmediğini, bu yüzden yarım kalmış bir oyunu piyasaya süremeyeceklerini; bu nedenle özür dilediklerini ve oyunun çıkış tarihini 19 Kasım yaptıklarını açıkladılar.

“CyberPunk’ın çıkış tarihini  17 EYLÜL’den 19 KASIM’a ertelemeye karar verdik.

Yaptığımız oyunlarla da bizi yakından tanıyan kesim, henüz piyasaya sürülmeye hazır olmayan bir ürünü asla yayınlamayacağımızı zaten biliyorlar. Biz “tamamlandığında hazırdır.” sözünü sadece doğru gözüktüğü için söylemiyoruz. Sizin güveninizi de sarstığımızı bilerek bu kararı verirken, bir oyun geliştiricisi olarak sadece zaman istediğimizi söylerken bile ne kadar zor bir seçim yaptığımızı bilmenizi istiyoruz. Ancak, bunun hala doğru bir karar olduğuna inanıyoruz, yapılması gereken bir seçim. Sonunda inanıyoruz ki, bunu neden yaptığımızı anlayacaksınız. “

Devamında ise bahsedilen oyunun hangi içeriklerinin tamamlandığı ile alakalı kısa detaylar paylaşıldı.

Oyunu bekleyenler ise hayal kırıklığına uğrarken, çoğu oyuncu ve içerik üreticisi bu olaya “Acaba yeni jenerasyon için mi bu kadar bekletiyorlar?” sorusunu sordular. Sizce yapımcı şirketi yeni jenerasyon olarak anılsın diye mi oyunu iki kere erteleme gereği duydu? Yoksa oyun gerçekten hazır olmadığı için ve açıksız bir şekilde yayınlamaya çalıştıkları için mi ertelendi?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Assasins Creed: Origins Uplay’de Ücretsiz Oluyor

 

Önceki içerikAssasins Creed: Origins Uplay’de Ücretsiz Oluyor
Sonraki içerikBIG, ESL Pro League’e Geri Döndü

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin