Bir hafta önce, CD Projekt Red, konsollarda çalışan Cyberpunk 2077 ‘nin gösterileri için hem Xbox One X hem de Xbox Series X‘i kullanarak şimdiye kadar gördüğümüz ilk videoyu yayınlamıştı.
Şimdi, Playstation sahipleri de yaklaşık 4 dakikalık PS4 Pro çekimi ve yaklaşık 2 buçuk dakikalık PS5 çekimlerini gösteren yeni bir fragmanla oynanış videosunu görmüş oldu.

Cyberpunk 2077 – PlayStation Gameplay

Başlamadan önce, videonun anlatıcısı bize göreceğimiz çekimin ilk günkü grafik geliştirmelerinin lansmanda ücretsiz bir yama olarak gelmek üzere ayarlanan tüm grafik geliştirmelerini içermediğini de hatırlatıyor. Ayrıca, “yeni nesil bir yükseltmenin önümüzdeki yıl ücretsiz olarak geleceğini” onaylıyor, bu da videonun Playstation 5 çekimleriyle uyumlu olacağı anlamına geliyor.

Bu, muhtemelen oyunun stüdyodaki birçok gecikme ve kriz raporlarından dolayı yapılıyor. Belki de bu videoda en dikkat çekici olanı ise, Xbox çekimlerinde gördüğümüz yan yana karşılaştırmaların olmaması. Video öncelik olarak PS4 Pro çekimleriyle başlıyor ve kısa bir PS5 çekimiyle son buluyor.

3:35 civarında, bir karakter PS4 Pro‘da bir karakterin içinden geçerken dosyadaki gölgelerin pikselleştiği ve arızalandığı görünüyor. Yağmurun PS5‘te PS4 Pro‘dan daha yoğun göründüğü küçük bir an da var. Yine de doğrudan karşılaştırma yapmak biraz zor, çünkü bir arabanın camında biriken yağmur damlacıkları veya çölde parlayan güneş ışınları gibi belirli etkiler yalnızca konsollardan birinde beliriyor.

Yine de, Playstation‘da Cyberpunk 2077 oynamayı planlıyorsanız, bu video sizin için yararlı olabilir. İlerde gelecek bir yamanın ve sonraki nesil yükseltmenin nasıl sonuçlanacağını görmemiz gerekecek elbette ki. Ancak şimdilik, sanki oyunu rahatlıkla konsollarda oynayabilecekmişiz gibi görünüyor. Oyun her iki nesilde de gayet iyi ve performanslı görünüyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

PUBG Mobile Esports’un 2021 Yılında Ödül Havuzu Artıyor

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin