The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt RED’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 için yayınladığı videolara bir yenisi eklendi.

İlk olarak E3 2018 etkinliğinde tanıtılan oyun, tanıtıldığı günden bugüne kadar oldukça fazla hayran topladı. Cyberpunk’ın bu kadar ilgi çekmesi ve takip edilmesinin başlıca nedenlerinden birisi de, geliştiricisinin The Witcher 3 Wild Hunt serisinde yakalamış olduğu başarı olarak gösteriliyor.

Cyberpunk 2077 oynayış videosu yayınlandı!

Oyuncular CD Projekt Red’i, The Witcher 3’de bir kaç DLC dışında geriye kalan tüm DLC’leri ücretsiz olarak yayınlamasıyla Projekt Red için “oyuncu dostu” tanımını kullanıyor.

Cyberpunk 2077’nin beklenen yeni videosu yayınlandı

Geçtiğimiz yıl E3 2018 fuarında gösterdikleri videoyu Gamescom 2018 dönemi aynen yayınlayan firma, bu sene ufak bir değişikliğe gitti. E3 2019’da Cyberpunk 2077 sunumunda yaklaşık 1 saatlik bir oynanış videosu gösterilmişti. Yeni video ise yaklaşık 15 dakika uzunluğunda. Yani CD Projekt Red, iki videoda da benzer görüntüleri barındırsa da bu oynanış videosunu kırparak yayınladı diyebiliriz. E3 2019’a katılanların örneğin bu videonun başında gösterilen Data Dünyasını E3 videosunun en son kısmında gördüklerini dile getirdiler. Buradan da sıralama olarak da bazı değişikliklere gidildiğini öğrenmiş oluyoruz.

Bunun dışında videoya genel olarak baktığımızda oynanış dinamiklerinin yanı sıra daha çok oyunun dünyası ve bazı özelliklerine değinildiğini görüyoruz. Yakın dövüş dinamikleri ile birlikte farklı silah ve özelliklere de bu videoda yer verilmiş. Yayınlanan oynanış videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 – Deep Dive Video

Ayrıca Cyberpunk 2077 barındırdığı saf aksiyonu, oldukça iyi ayarlanan FPS kamera açılarıyla daha da derinleştirecek. Bir çok oyuncu TPS(Third Person) kamera açısının olmamasından şikayetçi oldu. Ancak, firmadan buna yanıt gelmesi gecikmedi.

Bununla ilgili “Cyberpunk 2077, Witcher 3’deki gibi tek düzlem üzerine kurulu değil. Cyberpunk evreninde binalar ve yeraltı dünyası da olduğu için vaktinizin bir çoğunu bu yapılar içerisinde geçireceksiniz, TPS kamera açısı bu dar mekanlarda size güzel bir deneyim yaşatamayabilir.” ifadeleri kullanıldı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin