Cyberpunk 2077, şüphesiz, 2013’te ilk kez ortaya çıktığından beri en çok beklenen oyunlardan biri oldu. 19 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek oyun, şimdiden ön siparişe sunulmuş ve birçok oyuncu tarafından sipariş verilmiş durumda.

2020’ye damga vurması beklenen oyun için bizde sizlere oyuncuları heyecanlandıracak 5 şeyi sıraladık.

1) Johnny Silverhand

Cyberpunk 2077 - Becoming Samurai: Bringing Johnny Silverhand to Life

Bildiğiniz üzere Keanu Reeves Hollywood’un en sevilen oyuncularından biri. “Matrix” ve “John Wick” serilerindeki performansı çok beğenilen oyuncu, şimdi de karşımıza sanal bir karakter olarak çıkıyor. Cyberpunk 2077’nin ilk fragmanının sonunda karşımıza Johnny Silverhand olarak çıkması tüm oyun severleri heyecanlandırmıştı.

Oyun evreninde Johnny Silverhand, Samurai adlı punk-rock protesto grubunun öncüsüdür. Oyunda, eski benliğinin dijital bir yapay zeka formu olacak ve oyuncu karakteri V‘ye eşlik edecek.

Keanu Reeves her zamanki gibi sert çekiciliğini role getiriyor. Oyuna dahil olması hayranlar tarafından son derece olumlu karşılandı ve Johnny‘nin oyunun pazarlamasında ne kadar yoğun bir şekilde yer aldığına bakılırsa, oynayacağı ayrılmaz bir rolü var gibi görünüyor.

2) Braindance

Cyberpunk 2077 - Braindance Gameplay

Braindance, Cyberpunk 2077’nin oynanışı derinlemesine incelemesinde ilk kez ortaya çıktığında, oyuncular bu özelliğin ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorlardı. İlk başta, insanlar bunu Batman Arkham oyunlarındaki Dedektif Modu / Suç Mahalli Araştırması’na benzetti ama şimdi, bundan çok daha fazlası gibi duruyor.

Braindance, kullanıcıların aksiyon dolu bir ünlünün hayatını deneyimlemelerine ve aslında gerçeklerinden kaçmak için başka biri olmalarına izin veriyor.

Braindance’ı oyuna dahil etmek olasılıkları sonsuz hale getiriyor, çünkü oyuncular potansiyel olarak birçok farklı hayatı keşfedebilme imkanına kavuşuyor. Belki de geri dönüş sekansları, Braindance aracılığıyla yapım şirketi CDPR‘nin kaldırmaya çalıştığı ara sahnelerden daha kolay açıklanabilir.

3) Karakter Özelleştirme

Cyberpunk 2077 Character Creation Full Analysis & Breakdown (Cyberpunk Character Creator)

Yapım şirketi CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 oyuncularına,  karakter özelleştirme seçeneklerini oldukça geniş tutmuş.

Oyuncular, karakterlerin fiziksel görünümünü istedikleri gibi özelleştirebilirler. Bir RPG oyununun en büyük özelliklerinden biri her zaman karakter özelleştirmesi olmuştur ve görünen o ki, CDPR şirketi bu konuya oldukça önem vermekte.

Oyuncular, şüphesiz, “V” adlı karakteri özelleştirmek için çok fazla zaman harcayacaklar gibi duruyor.

4) Lifepaths – Hayat hikayesi

Cyberpunk 2077 — Lifepaths

Cyberpunk 2077, oyuncuların sadece V’nin fiziksel görünümünü dikte etmesine izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda onların ne tür bir yaşamdan geldiklerine karar vermelerine de izin veriyor. Oyuncular, V için son derece farklı geçmişlere sahip üç farklı hayat hikayesi arasından seçim yapabilirler.

  • Göçebe – göçebe ailelerini geride bırakan V, iş aramak için Gece Şehri’ne gider.
  • Kurumsal – Ücretli bir kurumsal ajan olarak rahat olan V, “Arasaka” için kritik görevler üstlenir.
  • Sokak çocuğu – Şehir dışından dönen V, eski uğrak yerlerinde iyilik yapıyor.

Hayat hikayeleri, oyuncuların Night City dünyasını farklı bakış açılarıyla deneyimlemelerine izin verdiği için belki de hayran kitlesini en çok heyecanlandıran olay olacaktır.

5) Body Modding – Vücut Şekillendirme

The Ripper Doc: Official Character Modding Gameplay Demo | Cyberpunk 2077

Oyuncular bu oyunda karakterlerine çeşitli geliştirmeler uygulayabilecekler. Cyberpunk 2077 distopik bir gelecekte geçtiği için insanlık vücut organlarında değişiklik yapabildikleri gibi bedenlerini de büyük ölçüde silahlaştırabiliyorlar.

Oyun içinde, gözlerimizin yerine hedef bulma özelliği olan kamera koymaktan tutun bıçakların ellerinden fırlatılmasına kadar vücudunuzda çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Oyuncuların karaborsada vücutlarına çeşitli eklentiler yapmalarına izin veren oyun içi ameliyatlar, hayran kitlesini son derece heyecanlandıran bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun çıkmasına çok az bir süre kaldı ve oyuncular bu özellikleri test etmek ve oyunu deneyimlemek için sabırsızlıkla bekliyorlar. Ayrıca oyunun şuan steam platformunda 249tl fiyat etiketiyle ön siparişte olduğunu da hatırlatalım.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

pain Gaming Valorant Kadrosunu Kurdu

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin