REKLAMmonsters reloaded advertisement

Counter-Strike Professional Players’ Association (Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Federasyonu) tarafından yapılan bir açıklama ile kendilerinin yeni dünya takımlar sıralamasını duyurdu.

Yapılan açıklamada bu yeni sistemin kararlaştırılması aşamasında 30 farklı takımdan bir çok oyuncu ve takım yetkililerinden alınan önerilerin kullanıldığı söylendi. Bu yeni sıralamaya göre alınan kararların bazıları ise “Sıralama korunması”, “Tatil zamanı oynanan turnuvaların yok sayılması“, “Daha açık ve net sıralama sistemi“, “Daha dinamik ve kapsayıcı bir sıralama” şeklinde oldu.

Sıralama Korunması

Bu kurala göre mental sağlık problemleri, hastalıklar veya sakatlanmalar gibi sıkıntılardan dolayı oyuncuların ve dolayısıyla takımların belirli bir turnuvaya katılamaması durumunda bu turnuvadan puan kaybetmiş sayılmayacaklar.

Tatil Zamanı Oynanan Turnuvaların Yok Sayılması

CSPPA’ya göre oyuncular olması gerekenden çok daha fazla maç oynuyorlar ve bazı organizatörler daha da ileri gidip “Player break” yani oyuncuların tatil yaptığı dönemde turnuva organize ediyorlar. Bu kurala göre bahsedilen zamanlarda oynanan hiç bir turnuva sıralamaya etki etmeyecek.

Daha Açık ve Net Sıralama Sistemi

Mevcut kullanılan takım sıralamalarında neye göre puan alınıp verildiği açık ve net bir şekilde CS:GO topluluğuna söylenmiyor. CSPPA’nın getirdiği yeni sistemde kullanılan sıralama tamamen açık ve net bir kural kitapçığını baz alıyor, bu kitapçığa CSPPA web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Güncel Dünyanın En İyi 10 Takımı

Sıralamanın neden ve nasıl olacağının açıklanmasının ardından hali hazırda takımların başarıları baz alınarak en iyi 40 takım olmak üzere bir sıralama yayınlandı, bu sıralamada ki ilk 10 takım ise şu şekilde:

Standing Teams Points
#1 EVIL GENIUSES 201,3
#2 NATUS VINCERE 193,2
#3 FURIA 188,0
#4 G2 157,9
#5 BIG 155,5
#6 VITALITY 150,1
#7 GEN.G 141,5
#8 MIBR 134,2
#9 LIQUID 124,7
#10 FNATIC 108,3

 

 

Önceki içerikCS:GO Oyuncularının Takma İsimleri Nereden Geliyor
Sonraki içerikG2 Oyuncusu Davidp’nin Babası Turnuva Sırasında Hayatını Kaybetti

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin