REKLAMmonsters reloaded advertisement

CS:GO oyuncuları hakkında en çok merak ettiğimiz konu ise takma adlarının nereden geldiğiydi. Bu haberimizde sizlere CS:GO oyuncularının takma isimleri nereden geldi hikayesi neler onları göstereceğiz.

CS:GO Oyuncuları Takma İsimleri

XANTARES (İsmail Can Dörtkardeş)

XANTARES

Milli gururumuz Can Dörtkardeş Space Soldiers takımından sonra BIG takımında kariyerine devam etmekte. Eskiden takma ismi jin olan Can Dörtkardeş, arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine XANTARES takma adını kullanmaya başlamış.

Tarik (Tarık Çelik)

Tarik

Evil Geniuses’da oynayan Türk kökenli oyuncu Tarık, takma isminde de kendi ismini kullanmış.

Stewie2K (Jacky Yip)

Stewie2K

Arkadaşlarıyla birlikte ilk defa CS:GO oynayan Jacky Yip, önceden Family Guy adında bir dizinin karakter isimlerini kullanıyorlarmış. Bu karakterler arasında Jacky Yip’in seçtiği takma isim Stewie olmuş. Ama bir gün karşısına aynı takma isim gelince bu ismi değiştirme kararı almış ve sonuna 2K ekledi.

kennyS (Kenny Schrub)

kennyS

Kendi isminden esinlenerek oluşturulmuştur. kennyS, isminin ve soy isminin baş harflerinden oluşmaktadır.

FalleN (Gabriel Toledo)

FalleN

Magic: The Gathering oyununda bulunan karttan esinlenerek FalleN takma adı kullanmış. Aslında oyundaki kartın adı Fallen Angel olarak geçmekteydi fakat Gabriel Toledo, Angel ismini çıkarma kararı almış.

EliGE (Jonathan Jablonowski)

EliGE

Team Liquid oyuncusu olan Jonathan Jablonowski takma adını sınavdaki şıklardan esinlenerek kullanmıştır. Elige ve elije şıklar arasında kalan Jonathan Jablonowski hakkını elige tarafından kullanmıştır.

flusha (Robin Rönnquist)

flusha

Fnatic oyuncusu eskiden  flushatoilet yani sifonlu tuvalet anlamına denk gelen takma isimle oynamaktaydı. Fakat flushatoilet hesabı ile tavan yaptığı zaman toilet kısmını çıkarmış ve yoluna flusha olarak devam etmiştir.

GuardiaN (Ladislav Kovács)

GuardiaN

Natus Vincere oyuncusu Ladislav Kovács, ilk defa arkadaşlarıyla CS oynamıştır. Maçlarda arkadaşlarını koruyarak ön plana çıkan Ladislav Kovács arkadaşları tarafından ona artık GuardiaN deniliyormuş. Bu sebepten ötürü ise o günden beri GuardiaN takma ismini kullanma kararı almış.

Twistzz (Russel Van Dulken)

Twistzz

Arkadaşları arasında ona hep Twistzz diye hitap edilirmiş. Oyuna başladıktan sonra ise aklına ilk bu isim gelerek bu takma ismi kullanmaya başlamış.

friberg (Adam Friberg)

friberg

Oyuna ilk başladığı zamanlarda birçok takma isim değiştiren Adam Friberg bundan sıkılmış ve soy ismini kullanmaya başlamış.

 

Önceki içerikFaZe Clan Valorant Invitational Şampiyonu TSM
Sonraki içerikCSPPA Yeni CS:GO Dünya Sıralamasını Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin