CS:GO ‘nun şimdiye kadarki sekiz yıllık macerasında, birçok efsane ortaya çıktı, ancak bazıları tarihe geçecek ve en uzun süredir devam eden esporlardan birinde benzeri görülmemiş bir başarı yakalayacaktı.

Birçok Counter-Strike efsanesi son birkaç yılda oyundan ayrıldı. Pashabiceps gibi isimler tamamen emekli olurken nitr0, s0m ve hatta GeT_RiGht gibi isimler Valorant için CS: GO‘dan ayrıldı.

CS: GO‘da aşağıda listelenen 5 oyuncu, tüm zamanların en çok kazanan espor oyuncularından bazıları olarak espordaki yerlerini aldılar.

5. Emil ‘Magisk’ Reif

Magisk - HLTV.org's #5 Of 2019 (CS:GO)

Astralis‘in oyuncusu Emil “Magisk” Reif, CS: GO tarihinde en çok kazanan 5. oyuncu unvanını kazandı. Magisk, Astralis’e Şubat 2018’de Markus “Kjaerbye” Kjærbye‘nin yerine katıldı ve kariyerinde tahmini 1.449.781 $  kazanarak 3 büyük şampiyonluk, 1 büyük MVP ve sayısız başka unvanlar elde etti.

4. Lukas “gla1ve” Rossander

The Man Who Cracked Counter-Strike: The Story of gla1ve

Astralis‘in ünlü oyun içi lideri Lukas “gla1ve” Rossander, koç Zonic ile birlikte modern CS: GO tarzına öncülük ettiği biliniyor. Ekibini 4 ana başlık ile hem çevrimiçi hem de LAN‘da sayısız zafere taşıdı. HLTV‘nin 2018’in en iyi 20 oyuncusu arasında 1. sırada yer alarak 1.690.609 $ kazanç elde etti.

3. Nicolai “dev1ce” Reedtz

The Story of dev1ce

Kendisini Twitter‘da “büyük zoom makinesi ile dijital hassas nişancı” olarak tanımlayan Nicolai “dev1ce” Reedtz, tartışmasız oyundaki en istikrarlı keskin nişancılardan biridir. AWP‘nin yanı sıra tüfekler konusunda da yetkin olan dev1ce, takımını birkaç kez ipten aldı ve dört büyük galibiyetin ikisinde MVP oldu. Toplamda kazandığı miktar ise 1.821.945 $ ‘dır.

2. Andreas “Xyp9x” Højsleth

The Polite Killer Who Became the Clutch King of Counter-Strike

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Astralis‘in en uzun süreli üyelerinden biri olan Andreas “Xyp9x” Højsleth, en yüksek kazançlı CS: GO oyuncuları listesinde 2. sırada yer alıyor. Takımın bir üyesi olarak geçirdiği 1794 günde, Xyp9x 4 ana turnuva ve 24 LAN unvanı ile toplam 1.834.291 $ kazanç elde etti.

1. Peter “dupreeh” Rasmussen

CS:GO Player Profile - Dupreeh - Astralis

HLTV‘nin 2019 yılının en iyi 20 oyuncusu arasından 6’sında yer alan Peter “dupreeh” Rasmussen, kendisini istikrar abidesi ve tüm zamanların en çok kazanan CS: GO oyuncuları listesinde 1 numara olarak buluyor. 24 şampiyonluk, 4 ana turnuva şampiyonluğu ve 6 HLTV en iyi 20 sıralaması ile Dupreeh, kariyeri boyunca 1.856.322 $ ‘lık astronomik kazançla esporun efsanesi olarak yerini alıyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2020 Yılının En İyi 20 CS:GO Oyuncusu

Önceki içerik16 Yaşındaki Genç Yayıncının Abone Sayısı Görenleri Şaşırtıyor
Sonraki içerikTCL Türk CS:GO Topluluğunda Ödüllü Sezonlar Başlıyor
Avatar
Kendisi 30 yaşında ve İngilizce öğretmeni olan yazarımız 10 yaşından itibaren bilgisayar oyunları ve teknolojiye ilgi duyuyor. E-spor, teknoloji ve oyunlar hakkında yazılar yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin