Esporda kazandığı şampiyonlukların ardından Cem Bölükbaşı, bu başarısını gerçek yarışlarda da sürdürmeye devam ediyor. Cem, dünyada espordan gelip bir Formula serisinde birincilik kazanan ilk yarış pilotu olarak tarihe geçtiği Euroformula Open serisinin Avusturya Red Bull pistindeki yarışında da podyuma çıktı.

Esporda kazandığı dünya şampiyonluklarının ardından gerçek pistlerin de tozunu arttıran ve aynı zamanda başarılı bir kariyer sürdüren Cem Bölükbaşı, 2023’te Türkiye’nin ilk Formula 1 pilotu olma hedefiyle Formula serilerindeki yarışlarını sürdürüyor.

Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin Avusturya’da Başarılı Yarışlara İmza Attı

Genç yarış pilotu, Euroformula Open Avusturya Red Bull pistinde, 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşen yarışlardan ilkini 5. sırada tamamladı. Bölükbaşı serinin ikinci yarışını 2. bitirip tekrardan podyuma çıkmayı başardı. Cem, son yarışında ise 6. olarak günü bitirdi.

En Başarılı 7. Pilot

Cem Bölükbaşı, Maceristan Hungaroring, İtalya Imola ve Avusturya Red Bull pisti yarışları sonrasında toplam 111 puanla birlikte Euroformula Open pilotlar sıralamasında 7. sırada yer aldı ve adını en başarılı 10 yarışçı arasına yazdırmayı başardı. Cem aynı zamanda Euroformula Open serisinde katıldığı toplam 9 yarışın 4’ünde de podyuma çıkmayı başardı.

Genç Pilot’un Açıklaması

“Macaristan’daki tarihi zafer ve İtalya’da güzel bir yarış deneyiminin ardından Red Bull pistinden de kupayla dönüyorum. Şu ana kadar katıldığım 9 yarışın 4’ünde podyuma çıktım. Bundan sonra da yarışlara ve zaferlerime devam etmek istiyorum. Hayallerimin arkasında olan ve yarışlara devam etmemi sağlayan tüm destekçilerime çok teşekkür ederim”

Başarılara imza atan genç pilotumuz, Euroformula Open’da, Formula 1’in önde gelen isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc gibi pek çok efsane pilot yetiştirmiş Van Amersfoort Racing (VAR) ile yarışıyor.

Cem Bölükbaşı’nın Imola yarışındaki destekçileri Icrypex, Borusan Holding, Gentaş Neogen, Mavi ve Merih Demiral ile Team Mavi, Mesa, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (Go Türkiye), Rixos Otelleri ve ajansı TEM Agency oldu.

Önceki içerikVCT Masters: Berlin Dördüncü Gün Karşılaşmaları Sonuçlandı
Sonraki içerikLeague of Legends 11.19 Yama Notlarında Güçlenen ve Zayıflatılan Şampiyonlar

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin