Call Of Duty:Warzone ‘da Heartbeat sensör devam eden bu bug problemi ile şüphesiz şuanlık oyunun en işe yaramaz taktiksel ekipmanı olarak gözüküyor.

Kör edici flaş bombalarından, oyun içerisinde ki mayınlara ve  c5 lere kadar, bu ekipmanlar taktiksel açıdan çatışmaya girmeden hasar vermek ve savaşta avantaj sağlamak için üretildi. Aynı şekilde Heartbeat Sensör’de öyle. Fakat oyun içerisinde bulunan bir hata yüzünden bu taktiksel ekipman işe yaramaz bir durumda. Bu hata yeni bir yama yayınlanana kadar devam edicek gibi gözüküyor.

 

Reddit kullanıcısı şahit oldu.

Yakınlarda ki düşmanı göstermek, Heartbeat Sensör ekipmanının ana özelliğidir. Bunun ile birlikte böyle bir hata oyuncuya ne kadar  büyük zarar verebileceğini gösteriyor. Reddit kullanıcılarından  olan CSVOLTS , sensörü kullanırken ilk dalgası harekete geçtiği anda, inanılmaz bir şekilde hiç bir çatışmaya girmeden veya hasar almadan yere yığılır.CSVOLTS önce aklına bu bug gelmeden, gizlenilerek herhangi bir şekilde düşürüldüğünü düşünerek takım arkadaşlarından kaldırmalarını ister, yeniden canlandırıldıktan sonra sensörü tekrar kullanan oyuncu. İlk dalgası daha bitmeden tekrardan yere devrilir.

Heartbeat sensor bug from CODWarzone

Harita içerisinde ki Heartbeat sensörlerde problem var gibi gözüküyor.

Bu garip soruna neyin sebep olduğunu yada yol açtığını henüz bilmiyoruz. Fakat buna benzer bir çok problem Reddit’te paylaşılan gönderi altına yorum olarak paylaşıldı. Önde gelen ve ilgiyi çeken teorilerden ve yaşanan hatalardan birisi ise, oyun içerisinde ki yağma kutularını(supply box ve yerde çıkan  ekipmanlar) hedefliyor.

Reddit kullanıcısı Bıgm1ke‘a göre, Heartbeat sensörler loadout’tan çekildiği takdirde herhangi bir problem  teşkil etmemekte. Loadout üzerinden elde edilen sensörlerde bir problem yok.”Bir kaç gün önce banada aynısı oldu.” diye belirtilen yorumlarda. ”Ancak haritada bulduğum bir sensördü. Kendi loadoutumu satın aldığım zaman problem ortadan kalkmıştı.”

Çözümü ne zaman olacak?

Harita içerisinde ulaşabildiğimiz sensörleri etkileyen ve tamamen rastgele bir hata olsada bu sorun bir sonra ki oyunda başınıza dertler  açabilir, hatta ekip arkadaşlarınızla aranızda tartışmalara bile yol açabilir. Bir sonra ki Warzone ve Modern  Warfare güncellemesinde oyunda ki bir çok hata ile bu probleminde çözüleceğini  umuyoruz. İnfinty Wards  bu konularda ki hassaslığını sezon içerisinde ufak güncellemeler getirerek belli ediyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin