Zombi modu saldırısı, 14. sezonla birlikte Call of Duty: Mobile‘a geri dönebilir. Ocak ayında herkese açık olarak test edilen modun “güçlendirilmiş” bir versiyonu oynanabilecek.

Zombi modu, 20 oyunculu bir mod olarak geri dönüyor. Farkında olmayanlar için mod, oyuncuları hayatta kalanlar ve ölümsüzler olarak görüyor. Hayatta kalanlar, ölümsüzlere dönüşürken ölümsüzler yeniden doğuyor.

Zombi Saldırısı maçlarında oyun başında iki ölümsüz oyuncu oluyor. Bu ilk iki ölümsüz, normal silahlarıyla donatılmış bir şekilde başlıyorlar, ancak öldürüldüklerinde bu sefer sadece bıçakla yeniden doğuyorlar. Hayatta kalanların hepsinin silahı varken, ölümsüzler sadece bıçaklarıyla oynayabiliyorlar.

Dezavantajlı gibi görünseler de ölümsüzler, görevlerinde onlara yardımcı olacak özel yeteneklerle donatılmışlardır. Ölümsüzlerin  sessiz hareket etme becerisi ve artırılmış hareket hızı gibi özel yetenekleri vardır.

Hayatta kalanların, ölümsüzleri öldürerek etkinleştirilebilecekleri üç avantajı bulunuyor.

  • Akbaba: Öldürmelerden cephane toplayın.
  • Amped: Daha hızlı silah değiştirme ve yeniden doldurma hızı
  • Stok yenileme: Daha hızlı operatör becerisi

Ölümsüzlerin amacı, zaman dolana kadar tüm kurtulanları öldürmektir. Hayatta kalanlar ise, ölümsüzler tarafından öldürülmeyi durdurmak için bir araya gelmek zorundadır. Hayatta kalan son kişiye ek sağlık ve bir ölüm makinesi verilir.

CODM genel test merkezi bu modu temel olarak bazı “teknoloji tabanlı testler” için yayınladı. Activision, yakın gelecekte bunun gibi birkaç yapı daha getireceğini de söyledi.

Önceki içerikClash Royale 19.Sezon Bitiş Tarihi Belli Oldu
Sonraki içerikLeague of Legends Clash Shadow Turnuvası Başlıyor
Avatar
Kendisi 30 yaşında ve İngilizce öğretmeni olan yazarımız 10 yaşından itibaren bilgisayar oyunları ve teknolojiye ilgi duyuyor. E-spor, teknoloji ve oyunlar hakkında yazılar yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin