Geçtiğimiz hafta duyurusunu yaptığımız BLAST Premier Global Finalleri nihayet başladı. İlk günü oldukça mücadeleye sahip olan turnuvada üst tura çıkan takımlar Astralis ve G2 oldu.

Astralis ve Evil Geniuses maçında daha çok Astralis’in evi bildiğimiz Inferno haritasını, Evil Geniuses zorda olsa 16-14 skoruyla kazanmayı başardı. Inferno haritasını Evil Geniuses tarafının seçtiğini belirtelim. Fakat daha sonra Overpass ve Vertigo haritasını kazanan Astralis, bir üst tura çıkmayı başardı. Özellikle Xyp9x ve device’in göz dolduran performansıyla 4 şampiyonluğu bulunan Astralis’in, turnuvanın favorilerinden olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bir sonraki maç olan G2 ve FURIA maçında ise ilk haritayı FURIA takımı Inferno olarak seçti. Yinede kendi seçtiği haritada kaybeden FURIA, ikinci harita olan G2 takımının seçtiği Mirage’de G2’yu 16-14 yenmeyi başardı. Özellikle ikinci harita oldukça kıran kırana bir mücadeleye sahipti. Son harita olan Nuke haritasında ise ilk yarıyı 8-7 önde bitiren G2, T takımındayken FURIA takımına sadece 3 raunt vererek maçı domine etti ve kazanmasını bildi. Bu turda ise kennyS ve Niko oldukça güzel performans sergilediler.

Bugün ise Vitality-Complexity ve NAVI-Team Liquid maçları ile BLAST Premier Global Finalleri kaldığı yerden devam edecek.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin