StarLadder Berlin Major 2019 yeni efsaneler aşaması bugün itibari ile başladı! Tek harita formatında oynanan ilk gün maçlarında neler oldu hep beraber bakalım.

ENCE vs. AVANGAR

Hızlı yükselişinin ardından düşüşe geçen Finlandiya temsilcisi ENCE yakın zamanda Aleksib ile Major sonrası yollarını ayıracaklarını duyurmuştu. Tüm olumsuzluklara rağmen AVANGAR takımını Overpass haritasında domine etmeye başaran ENCE maçı 16-5 skorla kapatabildi.

Astralis vs. DreamEaters

Uzun süredir tahtını geri almaya çalışan Astralis, Berlin Major’da ki ilk maçında ana elemelerde Vitality ve NRG takımlarından puan kazanmayı başaran CIS ekibi DreamEaters karşısına çıktı. Dust 2 haritasında oynanan maçta ilk yarıyı 9-6 gibi yakın bir skorla bitirseler de oyunu 16-9 skorla kazanmayı başardılar.

NRG vs. Renegades

Yakın zamanda çarpıcı bir değişiklik yaparak oyun içi liderlerini değiştiren NRG, uzun süredir vize problemleri yaşayan Avustralya ekibi Renegades ile eşleşti. Dust 2 haritasında oynanan karşılaşma çok çekişmeli geçti ve NRG takımı haritayı 16-14 gibi çok yakın bir skorla kapattı.

Liquid vs. CR4ZY

Nitr0’nun deyimiyle “Niko’nun kuzeninin takımı” CR4ZY ana elemelerden geçerek yeni efsaneler statüsüne yükseldi. İlk maçında Liquid ile karşılaşan CR4ZY haritanın ilk yarısını önde bitirmesine rağmen T tarafında aradığını bulamayarak maçın sonunda mağlup oldu.

Not: CR4ZY oyuncusu Nemanja “huNter-“ Kovač ve Nikola “NiKo” Kovač kuzenler, Nitr0 yapılan bir röportajda CR4ZY sorulduğunda bu şekilde tepki verdi :).

Vitality vs. North

Turnuvaya gelmeden önce bir çoğumuzun favorisi olan Fransız takımı Vitality ana elemelerde Syman Gaming ve DreamEaters takımları karşısında mağlubiyet alarak hepimizi şaşırtmıştı. Yeni efsaneler aşamasında North ekibine karşı Inferno haritasının savunma tarafında ortaya koyduğu agresif oyun sayesinde ilk yarıyı önde kapatan Vitality, 16-9 skorla galibiyet almayı başardı.

FaZe vs. mousesports

 Yaptıkları kadro değişikliğinin planlandığı gibi gitmemesinin ardından kendini toparlamakta güçlük çeken FaZe, temsilcimiz Özgür “Woxic” Eker’in  takımı mousesports ile karşılaştı. Maçın favorisi olarak görülmesine rağmen istedikleri oyunu ortaya koyamayan mousesports karşılaşmadan 16-8 mağlup ayrıldı. Umarız önlerindeki karşılaşmalarda istedikleri galibiyetleri bulabilirler.

Navi vs. G2

Günün en heyecanlı karşılaşması Overpass haritasında Navi ve G2 takımları arasında oynandı. Maçın ilk yarısını 10-5 önde bitiren Navi, ikinci yarıda skoru 14-10’a kadar getirmesine rağmen G2 ekibinin en yeni üyesi Amanek’in ortaya koyduğu harika A savunması sayesinde maç uzatmalara gitti. Uzatmaların ilk yarısını CT tarafında 3-0 kazanan G2, skoru 18-15’e getirdi, ikinci yarıda haritayı kapatmakta zorluk çeken Fransız ekibi son rauntta yaptıkları hızlı B oyunuyla Navi’yi hazırlıksız yakalayarak  maçı 19-17 kazanmayı başardılar.

MIBR vs. NiP

Günün son karşılaşmasında MIBR ve NiP karşı karşıya geldi. NiP asıl oyuncusu Plopski yerine tek turnuvalık anlaştıkları Golden ile oynadı. Öte yandan coldzera’nın takımdan çıkmak istemesi sonucu koçları Wilton “zews” Prado ile oynamak zorunda kalan MIBR turnuvanın en zayıf takımlarından biri olarak görülüyor olsa da haritanın ilk yarısını domine edebildi. Skor 9-3’ken Fallen’ın denediği riskli oyun MIBR’a pahalıya patladı ve ilk yarıyı 9-6 bitirdiler. İkinci yarıda çok daha çekişmeli geçen mücadeleyi MIBR 16-12’lik skorla kazanmayı başardı.

 

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin