ESL One: Rio’ya giden yolun finallerinde, Astralis “Büyük Finalleri” harita avantajıyla başlattı. Oyunu koydukları ağırlıklarını, G2 üzerinde iki hızlı galibiyetle birleştiren Danimarka’lılar zaferi baskın bir şekilde elde ettiler.

Kasım ayında Rio Major’a gidecek olan yol, Astralis’in Avrupa Bölümü’nü kendileri için güvence altına almak adına G2’yi devirmesiyle ilk aşamasını tamamladı. Danimarkalılar eve sadece 33.000$ ile dönmedi, aynı zamanda kendileri için çok önemli olan 1600 eleme puanına da sahip oldular. İkinci olan G2 takımı ise 21.500$ ve 1500 puan ile yetinmek zorunda kaldı.

Astralis Bir Kez Daha Zirvede

Astralis grup aşamaları boyunca sadece bir kere mağlup olduğu için, harika bir harita avantajıyla finale kaldı. Ancak Danimarkalılar, G2’yi tamamen yıkmak için herhangi bir avantaja ihtiyaç duymadılar, Nuke ve Vertigo haritalarında yalnızca sekiz round vererek maçı kazandılar.

Defalarca Avrupa sahnesine meydan okuyan Astralis, Counter-Strike: Global Offensive’de yenilmeyecek bir takım olduklarını bir kez daha gösterdi.

Sıkı Mücadele

Danimarka’da olan güç merkezinin tam aksine, diğer takımlar pandemi sebebiyle çevrimiçi lige geri döndüklerinde sorunlar yaşadı. Özellikle de Natus Vincere ekibinde bu sorunlar baş gösterdi. CIS’te Oleksander “s1mple” Kostyliev liderliğindeki süperstarlar, grup aşamalarında hiç beklenmedik bir şekilde Team Spirit’e yenilerek erken veda etti.

Üç Bölgesel Ana Sıralama etkinliğinin birincisi olarak bir kez daha dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan sadece Astralis oldu. Birçok takım hayal kırıklığı yaratan kayıplara rağmen, Major’e gitme umutlarını hala kaybetmedi, çünkü bu değerli eleme puanlarını toplamak için iki şansları daha olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GTA 5 Online En Etkili Para Biriktirme Yöntemleri

3 Yorum

  1. Natus Vincere ile verdiğin bilgiler yanlış. Natus CİS elemelerinde gruptan çıkamadı. Buradada Team Sprite kaybetmeleri mümkün değil çünkü ikisi farklı gruptaydilar. Natus son maçında Hard Legiona kaybederek gruptan çıkamadı. Senin haberde yazdigin gibi Team Sprite değil Hard Legiona yenilerek veda ettiler

    • Bir yanlış bilgi daha var. Haberde bir çok takımın puan kaybettiği fakat rioaya gidebilme puanlarını toplamak icin iki şanslarının olduğunu yazmissin. Fakat sistem değişti. Başka şansları yok. Esl öne road ti rio turnuvasiyla rio ya gidecek takımlar belli oldu. Örneğin Natus katilamayacak. Sen bu haberi 18 Mayıs’ta yazmışsın fakat bu sistem çok daha önceden belli olmuş.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin