Assassin’s Creed Valhalla’nın haritaları sızdırıldı. Son yıllarda Assassin Creed’de harita boyları artmış durumda. Harita boylarını keşfetmeleri için Origins ve Odyssey oyunculara imkan sunmuştu. Ama Ubisoft’un devreye girmesiyle beraber Valhalla’nın haritalarını biraz daha detaylı görmüş olduk. Valhalla, Suikastçılar ve Tapınakçılar arasındaki asırlık çatışmaya karışan bir Viking akıncısı olan Eivor’un hikayesini takip ediyor ve görevleri tamamlayarak İskandinavya ve İngiltere’yi dolaşmak zorunda kalıyor.

İNGİLTERE

İngiltere bu hikayenin oynanacağı ana yer olarak belirlendi. Aynı zamanda Valhalla dünyasının en büyük kısmı olacaktır. Bu haritanın Odyssey’deki 90,7 km²’ye kıyasla 120 km² (13,2 km uzunluk, 9,1 km genişlik) bir alanı kaplayacak.

NORVEÇ

Eivor’un görevi ilk olarak kendi ülkesi Norveç’te başlıyor ve Assassin’s Creed Valhalla’daki ikinci en büyük bölge, toplamda 15km² (5km uzunluğunda, 3km genişliğinde). İskandivan Yarımadası’nın batı kısmı iki bölgeden oluşacak.

Asgard

İskandinav mitolojisinde Dokuz Diyar’dan biri ve tanrıların evi olarak tasvir edilen Asgard’ın Assassin’s Creed Valhalla’da da görüneceği doğrulandı. Bu efsanevi bölge, oyundaki en küçük yerlerden biri ve oyunculara “Seer’s Hut” görev serisinde bu bölge açılacak.

Jotunheim

Devlerin Dünyası veya “Jotunheim” da beş bölgeden biri olarak sızdırıldı. Oyuncular Asgard’da bulunan görev dizilerinde ilerledikten sonra dünyanın bu bölümü açılacak.

VINLAND

Vinland hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, haritanın bu bölgesi yalnızca Valhalla’nın ana hikayesinin sonraki aşamalarında oyunculara açılacak. Vinland, Eskiler Düzeni’ni içeren bir görev serisine bağlanmıştır ve bölge, İngiltere ve Norveç gibilerinden bölgelerden çok daha küçüktür.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin