Merakla beklenen yeni Assassin’s Creed oyunu Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk tanıtım videosu geçtiğimiz saatlerde yayınlandı.

Ubisoft, dün gece sürpriz bir duyuru ile 8 saatten fazla süren bir etkinlik ile yeni yapımını resmi olarak duyurmuştu. Daha önceden birçok kez Viking döneminde geçeceği söylenen yapımı Ubisoft’da doğruladı ve oyun serinin birkaç yüz yıl öncesini ele alacak.

Assassin’s Creed Valhalla ilk videosu yayınlandı

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla‘yı dünya genelinde 2020’nin son çeyreğinde Xbox One, PlayStation4, (Xbox Series X, PlayStation5) Epic Games Store ve Windows PC için Ubisoft Store’da satışa sunacak. Ayrıca çevrimiçi bulut oyun platformu Stadia’da da piyasaya süreceğini duyurdu.

Assassin’s Creed Black Flag ve Assassin’s Creed Origins yapımlarını üstlenen ekip tarafından geliştirilen Assassin’s Creed Valhalla, oyuncuları savaş ve zafer masallarıyla büyüleyen azılı bir Viking akıncısı olan Eivor’un destanını yaşamaya davet ediyor. Büyüleyici bir Viking deneyimi sunan oyun, oyuncuları İngiltere’nin acımasız Karanlık Çağlarına bırakarak onlara hem güzel hem dinamik bir açık dünya sunuyor. Oyuncular serinin bu son oyununda; baskınlar, yerleşim yerlerini genişletme, güçlerini pekiştirme ve etkilerini yayma gibi yeni özelliklerden yararlanabilirler.

Assassin’s Creed: Valhalla ile Viking dönemine gideceğiz

Assassin’s Creed Valhalla’nın Yaratıcı Yönetmeni Ashraf Ismail, “Oyuncuların önlerindeki inanılmaz Viking yolculuğunu deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. “Bir Viking akıncısı ve bir klan lideri olarak Eivor’un yerinde olacak olan oyuncular, İngiltere’yi ele geçirmek için bir güç mücadelesinin ortasındayken yeni bir ev kurma çelişkisiyle karşı karşıya kalacaklar.”

Oyuncular erkek ya da kadın Eivor olarak oynamayı seçebilecek ve saç, dövme, savaş boyası ve teçhizatı özelleştirme yeteneği de dahil olmak üzere farklı özelleştirme araçlarına erişebilecekler. Siyasi ittifaklar, savaş kararları ve diyalog seçimleri Assassin’s Creed Valhalla dünyasını etkileyebilir, bu nedenle oyuncular klanlarının evini ve geleceğini korumak için akıllıca seçimler yapmalıdırlar.

Ayrıca, Assassin’s Creed Valhalla’nın Gold, Ultimate ve Collector’s Sürümleri** ve Ubicollectibles® ürünleri de duyuruldu: Gold Edition temel oyunu ve Season Pass’i içerecek.

İşte Assassin’s Creed: Valhalla’nın merakla beklenen fragmanı:

Assassin’s Creed Valhalla: Cinematic World Premiere Trailer

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin