9INE takımının oyuncusu Yasin “xfl0ud” Koç, normalde 9 Kasım’da oynamaya başlayacakları Nine to Five #6 turnuvasından atıldıklarını ve Nine to Five serisinin kara listesine eklendiklerini açıkladı!

Tamamı Türk oyunculardan oluşan İsveç merkezli takım 9INE, geçmişte pek çok kez Relog Media tarafından organize edilen Nine to Five serisinin turnuvalarına katılmıştı. Takım, serinin 50.000$ ödül havuzlu yeni turnuvasına davet edildiklerini henüz dün açıklamıştı ancak aradan 24 saat bile geçmeden turnuvadan atıldıkları ve hatta kara listesine eklendikleri öğrenildi.

Açıklama, takımın 17 yaşındaki genç yeteneği Yasin “xfl0ud” Koç tarafından yapıldı. Yasin, açıklamasında atılma sebeplerine yer vermezken CS:GO takipçilerine “bugüne kadar baya desteklemiştiniz, şimdi de baya yardımcı oldunuz.” sözleriyle sitem etti ve ardından ekledi:
“Umarım bu seviyeye gelene kadar verilen fedakarlıklar, emekler, zamanlar boşa gitmez…”

9INE neden turnuvadan atıldı ve kara listeye eklendi?

Henüz resmi bir şekilde açıklanmamış olsa da takımın Nine to Five #6 turnuvasından atılmasının sebebinin Doğukan “QutionerX” Vural ile ilgili olduğunu düşünülüyor. Geçtiğimiz gün 9INE’ın gözde oyuncularından QutionerX’in VAC yasaklaması olan bir CS:GO hesabı olduğu iddia edilmişti. Bu iddianın turnuva organizatörlerinin dikkatini çekmiş olup yapılan araştırmalar sonucunda iddianın doğrulanmasıyla takımın turnuvadan atılmış ve kara listeye eklenmiş olabileceği düşünülüyor.

9INE takımının bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin