App Annie tarafından sağlanan yeni verilere göre, Among Us, Ekim 2020‘de yaklaşık 300 milyon aktif aylık kullanıcı kazanmayı başardı.

Açıklanan raporda, bu sayının mobil cihazlarla oynayan tüm oyuncuları ve Çin’de oynayanları içerdiğini belirtiyor. Ayrıca Çin dışındaki Steam kullanıcılarının bu sayıya dahil edilmediği de belirtilmiş. Dolayısıyla, gerçek sayı daha yüksek olsa da, Among Us mobil oyun pazarında önemli bir ilerleme kaydettiğine şüphe yok.

Mobil mi yoksa PC mi daha çok oyuncuya sahip?

En büyük oyuncu tabanının, Android veya iOS‘ta yani mobil cihaz üzerinden oynayanlar da olduğunu kesin. Bunun nedeni çok açık; oyun mobilde ücretsiz iken Steam üzerinde parayla satılıyor olması. Her ne kadar Steam‘deki içerik oluşturucular, yayıncılar ve yüz binlerce oyuncu PC‘de oynamayı tercih edebilir, ancak Among Us mobilin rahatlığı ve ücretsiz olarak oynanması oyuncuları cezbediyor. Oyunun yapım şirketi Innersloth yeni özellikleri PC versiyonunda beta erişime açmış olsa da, oyuncular hala mobil cihazlarda oynamayı tercih ediyor.

Among Us‘ın, bu yıl The Game Awards‘da En İyi Mobil Oyun için ön sıralarda yer alması, mobil oyun dünyasını ele geçirmiş olduğunun bir göstergesi diyebiliriz.

Oyunun popülaritesini daha ne kadar sürdüreceği merak konusuyken, ilerleyen zamanda oyun içinde ne gibi yenilikler olabileceği de tartışılanlar arasında.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Üsküdar E-Spor Merkezi Yakın Zamanda Açılıyor

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin