AMD, yarın yeni grafik kartlarını piyasaya sürmek üzere ve bununla birlikte ışın izlemeyi AMD donanımı ile PC’lere getirecek. Uygulanması Microsoft DXR Ray Tracing teknolojisine dayanıyor ve bunu göstermek için AMD, kendi sistemlerinizde çalıştırabileceğiniz bir teknoloji demosu ile çıkıyor. Bundan tam 1 gün önce bu konu ile alakalı görüşlerimi sizler ile AMD RX 60xx ekran kartlarındaki ışın izleme çekirdekleri isimli makalemde paylaştım. Bu bağlamda AMD tarafı bizler ile Hangar 21 isimli teknik demo ile bizlere gösterdi bakalım bu demo bizler için ne vadediyor. Video’yu beraber izleyelim.

AMD RDNA™ 2 "Hangar 21" Technology Demo Trailer

 

Şimdilik, elimizde olan tek şey, demo için yukarıdaki teaser, bu yüzden henüz bizim için neyin saklandığını tam olarak bilmiyoruz. Bunun sadece komut dosyası ile hazırlanmış, anında oluşturulmuş görsel bir demo olup olmadığını görmemiz gerekecek veya kontrolü ele almanıza ve oynamanıza gerçekten izin veren bir teknoloji demosu. Bu teaser ile maalesef herhangi bir yanıt alamadık sorularımıza ancak aklımızda bir kaç şeyin oturduğunu düşünüyorum.

Radeon

Her iki durumda da, AMD odak dışında bir sır saklamıyor: yansımalar, gölgeler, aydınlatma Işın izleme’yi göstermenin tüm temel unsurları. Demo, DirectX 12 Ultimate ve AMD FidelityFX’i kullanıyor. Ancak AMD tarafı maalesef elimizdeki videolar ve görseller ile yetersiz veriye sahibiz.

Video ile alakalı yorumlarınızı tarafımıza bildirmenizi rica ederim.

AMD ürünleri ile alakalı detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; ROG, Crosshair VIII Dark Hero ve AMD Zen 3 İşlemcilerle Elde Ettiği yeni test sonuçlarını duyurdu

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin