1 ay önce VPEsports’a röportaj veren Aleksib, oyuncu transfer etmeyeceklerini söyledi ancak 2 gün önce Aleksib takımdan ayrıldığını açıkladı.

Major turnuvasının başladığı gün ENCE, Aleksib ile yolların ayrıldığını ve yerine mousesports’ta yedek durumunda bulunan sunNy’yi transfer ettiğini duyurmuştu. Takımın kilit oyuncularından olan Aleksib, geçen ay VPEsports’a verdiği röportajda eğer takımda bir değişiklik yapılırsa takımın mahvolacağını söylemişti.

VPEsports: Major turnuvasından sonra, ENCE’in sunNy’i takıma transfer edeceği yönünde bir söylenti vardı. Bu söylenti, gerçeğe ne kadar yakın?

aleksib: Benim açımdan bu hiç doğru değil. Demek istediğim, takımda bunun hakkında bir kez dahi konuşmadık. SunNy,teklifi alsa bile kabul etmeyeceğini söyledi. Ama bunun hakkında konuşmuyorduk çünkü bu takıma başladığımızda ve şu anda bulunduğumuz yere göre çok fazla ilerleme kaydettik. Bir oyuncuyu şimdi değiştirirsek, ekibimizi mahvedeceğini düşünüyorum.

Aleksib, takım ile sunNy konusunu bir kez dahi konuşmadığını ve bu transferi sunNy’nin de kabul etmeyeceğini söylüyor. Ayrıca takımdan bir oyuncuyu değiştirmeleri durumunda takımın mahvolacağını düşündüğünü de ekliyor. Bu açıklama yapıldığı zaman yönetim ile oyuncular arasında anladığımız kadarıyla transfer anlamında bir etkileşim yoktu ve oyuncular transfer olacağını bilmiyordu.

Bu açıklamadan yaklaşık 1 ay sonra yönetim takım ile sunNy konusunu konuştu ve Aleksib’in takımdan ayrılacağını oyunculara iletti. Aleksib, ihtimal bile vermediği sunNy’nin takıma gelmesiyle birlikte takımdan ayrıldı. Bakalım dediği gibi ENCE, mahvolacak mı yoksa daha iyi bir ENCE mi izleyeceğiz? Bunun için biraz zaman geçmesini beklemeliyiz.

Aleksib, bir söylentiye göre coldzera ile birlikte FaZe Clan takımına transfer olacak. Major turnuvasından sonra bir çok takımın değişiklik yapması bekleniyor. Bakalım Aleksib, hangi takıma transfer olacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin