Dün major turnuvasının maçlarını yayımlayan 3 Twitch yayıncısının hesabı, StarLadder’in şikayeti üzerine bir süreliğine banlandı. StarLadder, bu banlama hakkında bir açıklama yaptı.

Erik fl0m Flom , Andre nooky Utesch ve Jean-Michel MCHD’Oliveira; GOTV üzerinden major maçlarının yayınlarını yaparken önceden bir uyarı almadan direkt olarak banlandılar. Bu olay büyük tepki çekince StarLadder bir açıklama yaptı.

StarLadder; İngilizce, Çince, Danca, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, Lehçe, Portekizce, Rusça, Sırpça-Hırvatça ve İspanyolca dillerinde resmi Twitch yayınları olduğu için bu dillerde yayın yapmak isteyen kişilerin sponsor şartlarının sağlanması amacıyla kendileriyle iletişime geçmeleri gerektiğini söyledi. Bu diller dışında yayın yapan yayıncılarsa StarLadder Berlin Major 2019’un yayınını yapmakta tamamen özgür.

StarLadder yetkilileri ayrıca telif hakkı iddialarını geri çektiklerini açıkladı. Geçtiğimiz sene Dota2 turnuvasında da yayıncılar ile ESL arasında bir sorun çıkmış ve Valve yaptığı açıklama ile yayıncıların yanında olduğunu, herkesin Dota2 maçlarını yayımlayabileceğini açıklamıştı (Sadece ESL yayınını etki edebilecek büyüklükteki yayınlar hariç).

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin