Kısa bir süre önce Valve tarafından önemli bir CS: GO güncellemesi yayınlandı. Kayıtlara 14 Mayıs 2019 güncellemesi olarak geçen ancak saat farkı nedeniyle Türkiye’de 15 Mayıs’ta yayınlanmış olan güncellemede üç değişiklik öne çıkıyor.

1. Ekonomik Düzenleme

> Oynanış alanında yapılmış bir değişiklikle artık kaybetme getirisi olarak maksimum değer olan 3.400$‘ı alan bir takım, bir round kazanıp sonrasında tekrar kaybettiğinde alacağı miktar her zaman 2.900$‘a düşecek.
İngilizce güncelleme notu da aynı seviyede yeterince anlaşılır olmayan maddeyi açıklayacak olursak, güncellemeden önce bir takım 0-8 gibi devasa bir farkla kaybederken skoru 3-8’e getirip sonrasında bir round kaybederek 3-9’a geldiğinde geçmişteki çok sayıda round kaybı nedeniyle tekrar maksimum kaybetme getirisi olan 3.400$’ı alıyordu. Güncellemeyle birlikte artık geçmişteki üst üste kaybetme sayısı ne kadar fazla olursa olsun alabileceği miktar en fazla 2.900$ olacak.

2. Looking to Play Özelliği

Yakındaki lobiler sistemi biraz değiştirilerek sol menüde yer alan ağ ikonuyla erişebileceğiniz “Looking to Play” özelliği eklendi. Bu ikona tıklayarak rekabetçi, yoldaş ve battle royale olmak üzere istediğiniz modda takım arkadaşı araması başlatabiliyorsunuz. Siz arama başlattığınız zaman diğer oyuncular yakındaki oyuncular sekmesinden sizi görebiliyor ve lobilerine sizi davet edebiliyor. Bu özelliği Valve, istenmeyen davetlerin ve aktif olmayan lobilerin önüne geçmek için geliştirmiş gibi gözüküyor.

3. Etkinlikler Menüsü

İzle sekmesine etkinlikler bölümü eklendi, bu bölümde üçüncü parti (Minor/Major harici turnuvalar) profesyonel CS: GO turnuvalarını da görebilecek, ilgilendiklerinizi favorilerinize ekleyerek CS: GO ana ekranından onlarla ilgili bildirimler alabileceksiniz. Bu ekranda gördüğünüz veriler HLTV.org tarafından sağlanmakta.

15 Mayıs CSGO Güncellemesi – Tüm Değişiklikler

[ DANGER ZONE ]

 • Drone Pilot Tablet, Bonus Wave Money, Bonus Explore Money ve Zırh+Kask başlangıç seçenekleri açıldı. (Önceki güncellemede seçilemeyen bir şekilde oyuna eklenmişti)
 • Drone Pilot geliştirmesi artık tabletin satın alma menüsünden alınabilir.
 • Şok tabancası artık ateş ettiği kutuları her zaman kırabilecek, eskisi gibi hasar verip kıramama durumu olmayacak.
 • Ölü oyunculardan düşmüş olan kalkan, yakındaki oyuncu tarafından otomatik olarak yerden alınmadan önce bir gecikme olacak.
 • Kasaların havada oluştuğu bazı durumlar düzeltildi.
 • Düşmüş bombaların çevresindeki renklendirme düzeltildi.
 • Bazı map sorunları, takılma noktaları ve görsel hatalar düzeltildi.

[ OYNANIŞ ]

 • Kaybetme getirisi olarak maksimum değer olan 3.400$‘ı alan bir takım, bir round kazanıp sonrasında tekrar kaybettiğinde alacağı miktar her zaman 2.900$‘a düşecek.

[ KULLANICI ARAYÜZÜ ]

 • “Looking to Play” özelliği eklendi. Artık, oyuncular grup davetleri için uygun olduklarını belirtebilecek, diğer gruplar tarafından CS: GO arkadaş listesinde yer alan “Looking to Play” kısmından davet edilebilecek ve CS: GO ana menüsünden grup davetlerini kabul edebilecek.
 • “Etkinlikler” özelliği eklendi. Artık, oyuncular izle menüsünden HLTV tarafından sağlanan profesyonel LAN etkinliği takvimini görüntüleyebilecek, tercih ettikleri topluluk turnuvalarını favorilerine ekleyebilecek ve profesyonel maçlar oynanırken CS: GO ana menüsünden bildirim alacak.

[ ÇEŞİTLİ ]

 • Arkadaşlar ve yakındaki oyuncular, maç aratmakta olan lobilere artık katılamayacak.
 • Oylama komutlarıyla ilgili birkaç güvenlik açığı kapatıldı.

[ HARİTALAR ]

 • Ruby ve Workout topluluk haritalarında güncellemeler yapıldı.
Önceki içerikCooler Master SK621 Kablosuz Mekanik Klavye Modelini Duyurdu
Sonraki içerikXANTARES: “Space Soldiers’tan Takım Gelişemediği İçin Ayrıldım”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin