Haftalardır geldi gelecek denilen yeni CS:GO operasyonu Broken Fang, 2.2GB boyutundaki bir CS:GO güncellemesiyle oyuna eklendi! Üstelik bu operasyonun da güncellemenin de içeriği beklediğimize sonuna kadar değdi dedirtecek kadar kapsamlı.

Broken Fang Premier ve Operasyon İstatistikleri

Oyuna sadece operasyon bileti sahiplerinin oynayabileceği Broken Fang Premier isimli, maç öncesinde harita seçim ve yasaklamalarının yapıldığı yeni bir rekabetçi mod eklendi. Üstelik bu modun harita havuzu da standart rekabetçi moddaki gibi aktif hizmet grubu.

Bunun yanı sıra yine aynı şekilde sadece operasyon biletini alanların kullanabileceği, harita performansından farklı silahlardaki performansınıza kadar detaylı istatistiklerinizi görebileceğiniz bir operasyon istatistikleri sayfası eklendi. Bu sayfada sadece operasyondaki istatistiklerinizi ve Broken Fang Premier maçlarınızdaki istatistiklerinizi görebiliyorsunuz.

Broken Fang Görevleri

Görev sistemi geçtiğimiz yıl gelen Operation Shattered Web operasyonuna oldukça benziyor. Operasyon bileti sahipleri Shattered Web operasyonundaki gibi her hafta yenileri açılacak görevleri sırası fark etmeksizin tamamlayarak yıldız toplayabilecek. Bu görevlerin bir kısmı operasyona özel hazırlanan alanlarda, bir kısmı oyundaki mevcut modlarda ve bir kısmı da oyuna yeni eklenen 2 mod olan Broken Fang Premier ve Retakes modlarında geçecek.

Broken Fang Ödülleri

Geçtiğimiz operasyonda olduğu gibi topladığınız yıldızlarla; yeni ajanlar, operasyon kasası, Ancient, Control ve Havoc koleksiyonlarından skinler, Broken Fang stickerları, rütbe yamaları ve grafitiler alabileceksiniz.

Yeni Retake Modu

Topluluk sunucularından alışık olduğumuz Retake modu, biraz değiştirilip geliştirilerek oyunun kendi içerisine bir mod olarak eklendi. Bu modda üç T oyuncusu bomba kurulu alanı savunurken, 4 CT oyuncusu alanı alarak bombayı çözmeye çalışıyor. Bu modu oynamak içinse operasyonu almanız gerekmiyor.

Broken Fang Operasyonu Ne Kadar ve Nasıl Alınır?

Broken Fang operasyon biletini CS:GO içerisinden 127₺ karşılığında alabiliyorsunuz. Bileti satın aldığınızda Operation Broken Fang Challenge Coin isimli bir rozet elde ediyorsunuz. Bu rozet siz görev tamamlayıp yıldız elde ettikçe seviye geliştirilebiliyor. Rozetinizin gümüş olması için 33, altın olması için 66, elmas olması içinse 100 yıldız gerekiyor.

Operasyon Bileti Satın Almadan Görevleri Oynayabilir Miyim?

Evet, operasyon biletini satın almadan da Broken Fang Premier oynamanızı gerektirmeyen görevleri oynayabilirsiniz. Üstelik ilerlemeniz de kaydolur ve ileride bileti almaya karar verirseniz yaptığınız görevler için yıldız elde edersiniz.

Broken Fang Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Broken Fang operasyonu yaklaşık 5 ay kadar devam ederek 30 Nisan’da sonlanacak. İlk 16 hafta boyunca her hafta yeni görevler gelecek.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin