REKLAMmonsters reloaded advertisement

Xbox Series X, bu eksik özellik sayesinde bilgisayar sahiplerini ciddi şekilde hayal kırıklığına uğratabilir.

Xbox dünyasında neler oluyor?

Yeni nesil Xbox konsolları, Windows 10 bilgisayarlara yerel oyun akışını desteklemeyebilir. Microsoft’un Xbox Series X ve S konsolları yeni piyasaya sürüldü, ancak yerel ağları üzerinden (Wi-Fi veya kablolu bağlantı kullanarak) bilgisayarlarında konsol oyunları oynamak için akış özelliğini kullanan önceki Xbox sahipleri için bazı üzücü haberler olduğu ortaya çıktı.

Bilmeyenler için, bu yerel akış özelliği Windows 10 PC’lerde Xbox Companion uygulaması aracılığıyla çalışır, ancak Microsoft MVP Rafael Rivera’nın bir tweet’te belirttiği gibi Microsoft’un yeni çıkan konsollarını desteklemiyor. Tweet’e direkt ulaşmak için bu linke tıklayınız.

Açıkçası bu, Xbox One’ları ile bu özelliğin tadını çıkaran bazı PC sahipleri için hayal kırıklığı yaratacaktır, ancak Twitter’da parmaklarını çapraz tutan bazı umutlu denizciler, belki de Microsoft’un Xbox Series X ve Series S için bu özelliği ekleyeceğini düşünüyor. Konu ile alakalı görüşler her zaman bildirildiği gibi yoğun bir tepki alabiliyor. Durum çok fazla tartışılmadı. Microsoft çalışanları vermiş oldukları bu destek çekiş kararı ile daha doğru bir hamle mi yaptı? Bunu düşünmeden edemiyor insan.

Xbox Tarafı bu desteği yukarıda belirttiğim model özelinde nihai olarak çekmiş görünüyor. Destek alt seviye ürünlerden çekilmiş değil. İlerleyen günlerde desteğin tam anlamıyla çekilip çekilmediğini hep beraber görüyor olacağız.

Peki Neden?

Microsoft’un neden bu hareketi yaptığına gelince, bu noktada bu net değil gibi görünüyor. Ancak bir teoriye göre Bu özelliğin tam olarak kaldırılmasının sebebi, Bu oyunları PC’nizde telefonunuzda ve bunun gibi bir çok serviste buluttan çekerek oynayabilecek olmanız. Eğer durum buna döner ve böyle bir haber gelir ise Bu haber üzücü olmaktan çıkacak. Aksine sevindirici bir haber halini almaya başlayacak.

Şahsi Fikrim

Söz konusu durumda ben de iyimser düşünme taraftarıyım. Umarım bulut servislerine önem veren Microsoft markası bu durumdan da bizleri üzerek değil daha mutlu ederek çıkacaktır. Bir bulut servisi üzerinden, telefonumuzda, tabletimizde, PC’mizde ve konsolumuzda aynı oyunu kaldığımız yerden oynuyor olma fikri gerçekten çok başarılı hepimizi sevindiren bir gerçek olacaktır.

Siz de konu ile alakalı düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtiniz.

İlginizi çekebilir; Cyberpunk 2077 Yeni Sistem Gereksinimleri Duyuruldu

Önceki içerikCyberpunk 2077 Yeni Sistem Gereksinimleri Duyuruldu
Sonraki içerikEnes Batur Ölümden Döndü

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin