REKLAMmonsters reloaded advertisement

VALORANT Dereceli Sistem 3. Kısımda büyük değişikliklere uğrayacak. Oyun geliştiricilerinin bir video ile duyurduğu VALORANT 3. Kısım dereceli değişiklikleri, dereceli sisteme ve yüksek dereceye sahip oyunculara yepyeni özellikler getiriyor.

Takım arkadaşlarınız ile dereceli girerken aradaki derece farkının değişitirilmesi

Güncellemeden önce 6 derece yüksek veya düşük oyuncular birbirleri ile aynı oyuna girebilirken, güncellemeden sonra takım arkadaşları arasında ki fark sadece 3 derece olabilir.

Dereceliye Özel Sunucu Seçme Özelliği

Güncellemeden sonra dereceliye girerken, dilediğimiz sunucuyu seçebileceğiz. Bu sayede eşleşmek istemediğimiz farklı ülkeler veya bölgeler olur ise bunları seçeneklerden kaldırarak o sunucuda ki oyuncular ile karşılaşma şansımız en alt seviyeye inmiş olacak.

VALORANT Dereceli Sistem Liderlik Sıralaması Ekleniyor

Senelerdir League of Legends’da bulunan ve sadece en iyi oyuncuların bulunduğu Şampiyonluk Aşaması, VALORANT’a Liderlik sıralaması olarak ekleniyor. Yeni yapılacak bu sistem ile Radyant derecesine ulaşmış oyuncular burada sıralanacak ve Radyant derecesinin içerisinde de oyuncular sıralanmış olacak. Bu sayede VALORANT’ın en iyi bireysel oyuncusu kendini yapmış olduğu dereceli oyunlarda gösterebilecek.

Bu kısımda bizi en çok düşündüren olay, bir çok profesyonel oyuncunun veya takımın Avrupa sıralamasını mı dikkate alacağı, yoksa VALORANT’da Türkiye sıralamasının mı daha önemli olacağı yönünde.

İlginizi Çekebilir: Valorant’ın Yeni Ajanı Sızdırıldı

3. Kısım için Tasarım Direktör ve Rekabet Tasarım Liderinin yapmış olduğu açıklamalar ise şu şekilde;

VALORANT Tasarım Direktörü – Joe Ziegler

”Oyunun çıkışından sonraki 4 ay çok çılgınca geçti. Yamalar ile birlikte oyunun temposuna ayak uydurmaya çalışıyoruz. Sizlere sadece 3. kısımdan bahsetmeyeceğim. 3. kısım ve önümüzdeki gelecek yıl 2. bölüm’ de bizleri bekleyen yeniliklerden de bahsedeceğim. Bu yenilikler oyunumuzun en önemli bölümü olan dereceli moduna gelecek.”

Bu sözlerden anlaşılan nokta ise tek başına daha yüksek rütbelerde maça girenlere adil bir maç yönetimi üzerinden çalıştıklarını anlıyoruz. Joe Ziegler bu açıklamalarından sonra mikrofonu David Cole’a veriyor.

VALORANT Rekabet Tasarım Lideri – David Cole

Oyunun rekabet tasarım lideri olan David Cole, bizlere Valorant’ın dereceli sistemi ile ilgili açıklamalar yaptı.

”Dereceli sistemi ilk kez çıkarttığımızda amacımız sosyal oynanışa yer açmaktı. Yani beceri düzeyi farklı oyuncuların birlikte oynamasını sağlamak ve kademe sistemlerimizi bireysel gelişime odaklı kılmaktı. Dereceli hedeflerinizi biraz basitleştireceğiz. Bunu 3. Kısım ve 2. bölüm’ de ve ötesinde devam edecek şekilde görebileceksiniz. Dereceli sıralamaya girerken takım üyeleri arasında olabilecek maksimum beceri kademesi farkını 6’dan 3’e indiriyoruz. ( Yani elmas 3’teki bir adam en düşük platin 3’teki biriyle oyuna girecek ) Derecelideki kademe aralığını daraltmanın yanı sıra istediğiniz sunucularda oyuna girebilme imkanı da sunacağız.”

VALORANT 3. Kısım Rekabet Değişiklikleri Videosunu buradan izleyebilirsiniz:

3. Kısım Rekabet Değişiklikleri // Geliştirici Günlükleri - VALORANT

İlginizi Çekebilir: Cned’in Yeni Valorant Takımı Belli Oldu!

Önceki içerikYeni Steam İndirim Tarihleri Belli Oldu
Sonraki içerikFall Guys’ın Yeni Haritası Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin