VALORANT’ta hileciler yeniden çoğaldı ve VALORANT ekibi bunun için tekrardan harekete geçti. VALORANT ekibi 2. bölüm raporunda“Bussing”, yani yetenekli oyuncuların düşük dereceli hesaplar açıp başka bir oyuncunun sıralamada yükselmesine yardım ettiği şişirme eylemine 90 gün ceza verdik”. demişti.

VALORANT Hile Koruması: 2021 Sonbahar Güncellemesi

Rekabet Bütünlüğü

VALORANT ekibi, hayata geçirdikleri hile tespit sistemleri ve VALORANT dereceli sistemlerde geliştirdikleri hile koruması ile ilgili şunları söyledi;

Hayata geçirdiğimiz hile tespit sistemleri ve VALORANT’ın dereceli sistemine yaptığımız meta oyun sistemi güncellemeleri sayesinde hile yapanlarla ilgili raporların sayısı giderek azaldı ve şimdiye kadarki en düşük düzeyde seyrediyor. Yine de ekibimiz, yeni teknikler uygulamaya çalışan hileciler ve hile geliştiricileri sebebiyle giderek artan hile çabalarıyla mücadele ediyor.

Günümüzde Hilelerin Durumu

VALORANT ekibi, donanım hilelerine karşı bir artış olduğunu dile getirdi ve bu konu hakkında şu sözleri söyledi;

Donanım hilelerinde bir artış var. Bu tür hileler, harici bir donanım aracılığıyla çalışıyor ve bizim koyduğumuz koruma ve tespit sistemlerine yakalanmayacak şekilde tasarlanıyor. Hile geliştiricileri, ayrıca makine öğrenimi algoritması gibi ilginç fikirlerle de geliyor”.

3. Kısım ve 4. Bölüm

VALORANT ekibi, 3. Kısım ve 4. Bölüm hakkında da açıklamalarda bulundu;

”Hilecileri ekosistemin dışında kalıcı olarak tutmak için Vanguard’ı mümkün olan en iyi haline getirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çalışmalara, bütün siber güvenlik alanındaki en yeni gelişmelerden faydalanmak ve işletim sistemlerinde hilecileri daha iyi tanımlamamızı ve hilecileri önlememizi sağlayan güvenlik güncellemeleri yapmak da dahil olacak”.

Önceki içerikThe Witcher Evreni: Iorveth Kimdir?
Sonraki içerikFifa Online 4 En İyi 20 Stoper

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin