Riot Games, ilk resmi VALORANT Dünya Şampiyonası hakkındaki detayları açıkladı. Dünyanın en iyi takımlarının VALORANT Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edeceği final etkinliği VALORANT Champions Tour, 2021 Berlin’de gerçekleştirilecek.

VALORANT Champions Tour Finali Aralık Ayında Gerçekleşecek

2021 yılı boyunca dünyanın dört bir yanından takımlar, Challengers ve Masters etkinliklerinde tur puanları kazandı. Sentinels ve KRÜ Esports gibi takımlar, bölgelerinde baskın çıkarak Champions’daki yerlerini garantilediler. Tüm bu mücadelenen sonunda ise 1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2021 VCT Sezonu’nun finali, 16 takımın mücadelesine sahne olacak. Final etkinliğinde sezon boyunca elemeleri geçen 12 takım ve Ekim ayında oynanacak Last Chance Qualifiers’ı geçen 4 takım olacak.

2021 VCT Finali Berlin’de Gerçekleşecek

Riot Games’in yaptığı açıklamada;

Uluslararası etkinliklerin hepsini farklı bir bölgede düzenlemek istediklerini ancak COVID-19 kaynaklı yaşanan zorlukların artmasıyla birlikte planlarında değişikliğe gitmek durumunda kaldıklarını belirtti. Avrupa’nın seyahat politikalarının VCT bölgelerinden katılan oyuncuların davetleri ve elemeleri geçen takımların katılımlarını kolaylaştırdığı için final etkinliğini Berlin’de gerçekleştireceklerini belirten Riot Games, ”Önceliğimiz, dünyanın dört bir yanındaki VALORANT hayranlarının keyif alacağı güvenli ve küresel bir etkinlik düzenlemek.” dedi.

Masters Berlin ve Last Chance Qualifiers

VALORANT CHAMPIONS

VALORANT Champions Tour, bu yılın üçüncü Masters etkinliği ile birlikte tüm hızına devam ediyor. Masters’a yükselen takımlar, sezonun son VCT puanlarını toplayarak ve zaferlere ulaşarak Champions’a doğrudan gidiş bileti almak üzere 10-19 Eylül’de mücadele edecekler. Masters Berlin’in ardından Ekim ayında Last Chance Qualifiers oynanacak ve takımlara Champions’da yer alması için son bir şans tanınacak.

Önceki içerikPUBG Mobile 1.6 Sürümü İçin İlk Teaser Yayımlandı
Sonraki içerikVALORANT Yeni Kostüm Paketi Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin