Beta sürümü ile hayatımıza giren Valorant, beta sürümü bitişi ile birlikte hemen hemen herkes tarafından oynanmaya başlandı. Oyunda en çok dikkat çekici şey ise ajanlar oldu. Oyunda sadece silahla vurmak yerine VALORANT ajanlarının çeşitli yetenekleri sayesinde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. VALORANT Ajanlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VALORANT Ajanları

SOVA

Drone: Drone yeteneği ile rakiplerinizin nerede olduğunu görebilir, bununla kalmayıp hem hasar verip hemde üzerine bir işaretleyici bırakabiliyorsunuz.

Şok Oku: Şok okunu 2 kereye mahsus kullanabiliyorsunuz. Rakibinize çarptığı zaman rakibinizi etkisiz hale getirebiliyorsunuz.

Keşif Oku: Atacağınız keşif oku sayesinde, düşmanlarınızın yerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Avcının Hiddeti: Duvardan kolayca geçebilen bu özel ok sayesinde, 3 özel ok atış hakkına sahipsiniz. 3 ok ile atış yaparak düşmanlarınızı alt edebilirsiniz.

Sage 

Bariyer Küresi: Bariyer küresi ile birlikte rakiplerinizin yolunu kesip yavaşlatabilirsiniz. Ayrıca oldukça sert olan bu duvar, kolay kolay yok edilemez.

Yavaşlatan Küre: Yavaşlatan küreden 2 adet bulunmaktadır. Olası bir rush durumunda rakiplerinizi yavaşlatabilir, takımınıza zaman kazandırabilirsiniz.

Can Küresi: Hem takım arkadaşınıza hemde kendinize can verebilirsiniz. Tabii süresi dolunca. (45 saniye)

Diriliş: Takım arkadaşınız öldüğü zaman, ultiniz ile birlikte arkadaşınızı yeniden hayata geri döndürebilirsiniz.

Breach

Artçı Sarsıntı: Duvardan geçebilen artçı sarsıntı, belirli bir bölgeye yüksek bir hasar verir.

Göz Kamaştıran: Duvar arkasından da geçebilen göz kamaştıran özelliği sayesinde rakibinizi kör eder.

Fay Hattı: Fay hattı yeteneğini ister duvar arkasından isterseniz düz bir şekilde kullanabilir, rakibinizi sersemletebilirsiniz.

Zelzele: Fay hattının bir büyüğü olan zelzele uzun bir menzile sahiptir ve bu özellik ile birlikte, rakiplerinizi sersemletebilirsiniz.

Brimstone

 

Kuvvet İşareti: Yere çembere benzeyen bir cisim atar. Takım arkadaşlarınızla o cemberin içine girdiğiniz zaman ise size ve arkadaşlarınızın silahının hasarını arttırır.

Yakıcı: Yere bir bomba gibi düşer ama patladığı zaman bir molotofa dönüşebilir. Hasarı ise yüksektir.

Dumanlı Hava Sahası: Yeteneği kullancağınız zaman ekranınızada bir harita açılır. Seçtiğiniz yerlere yukarıdan aşşağıya doğru bir duman iner. 3 adet kullanma hakkınız vardır.

Uydu Saldırısı: Yeteneği kullanmak istediğiniz zaman yeniden ekrana bir harita gelir ve o haritadan bir alan seçtiğiniz zaman ışın fırlatır. Eğer içinde rakibiniz varsa oldukça yüksek bir hasar bırakır. Alanı ise oldukça büyüktür.

JETT

Duman Bulutu: Seçtiğiniz bir yere sis fırlatır. Ayrıca, elinizi C yeteneğinden çekmediğiniz taktirde sise yön verebilirsiniz.

Hafifle: Yeteneğe bastığınız zaman sizi havalandırır ve havada süzülmenizi sağlar.

Rüzgar Gibi: Bu yetenek, bir yerden bir yere hızla gitmenizi sağlar.

Keskin Fırtına: Yeteneği seçtiğiniz zaman elinize 5 adet bıçak verir. Bu 5 adet bıçağı isterseniz tek tek atabilir, isterseniz hepsini birden rakibe fırlatabilirsiniz. Bıçaklar ile birini öldürdüğünüz zaman ise bıçaklarınız yenilenecektir.

PHOENIX 

Ateşten Duvar: Duvarı açtığınız zaman rakibinizin görüşünü kısıtlayabilir, eğer siz içine girerseniz sizin canınızı yeniler. Duvar kavisli bir şekilde yollamak için ise farenizden yardım alabilirsiniz.

Falso: İster sağa isterseniz sola atabileceğiniz bir flash yollarsınız. Rakibiniz eğer bu flashı yerse kör olur.

Yakar Top: Yere attığınız anda yerde bir ateş havuzu oluşur.  Bu havuz, rakibe hasar verirken, sizin canınızı yeniler.

Yakardöner: Karaktere verilen ikinci bir şans olarak düşünebiliriz bu yeteneği. Yeteneği kullanıp eğer rakibinize ölürseniz, yeteneği kullandığınız yerden yeniden oyuna devam edebilirsiniz.

REYNA

KEM GÖZ: Bu özelliği, hemen hemen flash olarak düşünebiliriz. Gözü attığınız zaman rakibinizin görüşünü kısıtlayabilirsiniz.

Sömür: Eğer bir rakibi öldürürken hasarda aldıysanız canınızı sömür yeteneğinizi kullanarak yenileyebilirsiniz.

Azlet: Rakibinizi öldürdüğünüz zaman bu yeteneği kullanarak hızlanabilir, rakiplerinize karşı görünmez olabilirsiniz.

İmparatoriçe: İmparatoriçe yeteneğini kullandığınız zaman hızlanma, silah mermisi hızlı doldurma kazanırsınız. Ayriyetten imparatoriçe aktif ise azlet yeteneğini kullanarak daha hızlı hareket edip görünmez olabilirsiniz.

CYPHER

Bubi Tuzağı: Attığınız yere mayın bırakır. Rakipleriniz o mayına basarsa ise nerede olduklarını görebilir ve rakibinizi sarsabilirsiniz.

Siber Kafes: Yere bir mayın bırakır. Siz nerede olursanız olun mayını tetikleyip etrafında sis açarak görüşü engelleyebilirsiniz.

Gizli Kamera: Seçilen yere bir kamera bırakır. Kamera rakipleriniz görmediği sürece gizlidir. Kameranın bir diğer özelliği ise kamerayı açtığınız zaman rakibinizin üstüne atış yaparak nerede olduğunu kamerayı bırakarak görebilirsiniz.

Nöron Hırsızı: Ölen bir rakibinizin üstünde kullanarak rakip takımın nerede olduğunu görebilirsiniz.

OMEN

Gizli Adım: Yeteneği kullandığınız zaman bir süre bekledikten sonra sizi seçtiğiniz yere ışınlar.

Paranoya: Hem duvarın arkasından hemde normal olarak kullanılabilir. Yeteneği attığınızda rakibinize isabet ederse rakibinizin görüşü kısıtlanır.

Karanlık Örtü: Sis olarak düşünebiliriz. Yeteneği kullanacağınız zaman ekrana bir harita açılır ve o haritadan istediğiniz yere sis atabilirsiniz.

Gölgelerin İçinden: Yeteneğinizi kullanmak istediğiniz zaman ekrana bir harita gelir ve istediğiniz yere kolayca ışınlanabilirsiniz.

RAZE

Bombot: Yeteneği seçtiğiniz zaman elinize bir robot gelir. Eğer robot karşı rakipten birini görürse yakalayana kadar kovalar. Eğer robot rakibi yakalarsa büyük bir hasar bırakır.

Patlayıcı Çanta: Attığınız yere yapışan patlayıcı çanta bir süre sonra patlayarak rakip üzerine hasar bırakır.

Renk Tesirli Bomba: Fırlattığı yerde patlayan, patlamanın ardından da ortaya çıkan küçük parçacıkları da patlayan bir yetenek.

Nefes kesen: Eline bir roket alır ve kullanıldığı zaman bir takımı yok edecek hasara sahiptir.

VIPER

Asit Havuzu: Yerde zehirli bir havuz oluşturarak içindeki herkese hasar verir.

Zehir Bulutu: Yere bir mayın bırakır. İstediğiniz zaman o mayını açabilir hasar verebilirsiniz.

Zehir Perdesi: Yere birden fazla mayın bırakır. Kullandığınız zaman ise bir duvar açarak görüş kısıtlayabilir.

Viper’ın İni: Yeteneği kullandığınız zaman büyük bir duman bulutu açar. Rakipleriniz bu dumanın içine girerse görüşü kısıtlanır ve canları düşer. Eğer siz bulutun içinden çıkarsanız bulut kısa süre içinde yok olur ama çıkmazsanız bulut bitmez.

VALORANT Ajanları yazımız bu kadar. 2020 yılı içerisinde VALORANT Ajanlarına 2 yeni ajan daha eklenecek. VALORANT Ajanlarına gelecek 2 yeni ajanı gelince yazımızda onlara da yer vereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: VALORANT’a Yeni Ajan Geliyor

Önceki içerikDota 2: 7.27 Güncelleme Notları
Sonraki içerikTannenberg, PS4 ve Xbox One’a Çıkış Yapıyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin