Riot Games, VALORANT‘taki koşarak isabet ettirme mekaniğine yakın zamanda önemli miktarda değişiklik uygulamıştı. Yama 2.02 ile geliştiriciler, herhangi bir hareket şekli sırasında silah hatalarını artırmaya çalışırken oyunun beceri tavanını önemli ölçüde yükseltmeye çalıştı.

Bununla birlikte, Vandal, Phantom ve Guardian gibi silahlar için bu hatalar düzeltilse de, Frenzy‘de bu durum hala görülmeye devam ediyordu.

Bu da, nihayetinde tabanca turlarında herkesin otomatik tabanca Frenzy almasına ve attıklarını vurmalarına sebep oluyordu.

Birkaç gün önce, 100 Thieves‘in yıldız oyuncusu Nicholas “nitr0” Cannella, aşırı güçlü koşusu ve silah mekaniği olan Frenzy hakkında şunları söledi:

“Tabanca roundları, mümkün olduğunu düşünmediğim bu çılgın silah frenzy ile katlanılmaz hale geldi.”

Görünüşe göre Riot bu soruna çözüm buldu ve yaklaşan VALORANT yamasında bazı gerekli denge değişikliklerini uygulayacaklar.

VALORANT Yama 2.03’te Stinger ve Frenzy Değişiklikleri Geliyor

Twitter’da “Valorant Leaks” hesabının paylaştığı bilgilere göre 2.03 yamasında Stinger ve Frenzy için bazı değişiklikler olacak. Valorant Leaks, eski LCS oyuncusu ve Oyun Tasarımcısı Nicholas Wu Smith‘in bazı oyun kliplerini paylaştı ve oyuna gelecek bazı denge değişikliklerinden bahsetti.

Bu son bilgilere göre Frenzy‘nin maliyeti 400 dolardan 500 dolara çıkacak. Ayrıca Stinger silahının da menzilinde değişiklikler ve iyileştirmeler yapılacak. Frenzy’nin hem maliyetinin artması hem de dengelenmesi oyuncuları bu silahı tercih etmekten alıkoyacak gibi duruyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin