REKLAMmonsters reloaded advertisement

PUBG Mobile , mobil oyunlar platformunda en çok oynanan oyunlardan biri. Oyuncular yeni sezonları ve güncellemeleri dört gözle bekliyor. Peki bu oyundaki en güçlü ve en iyi silahlar hangileri?

Gelin hep birlikte PUBG Mobile’daki en iyi 5 Saldırı Tüfeği‘ni inceleyelim.

#1 – Groza

Hasar :49

Atış Oranı:0.080/s

Saniye Başı Hasar: 612

Groza, şu an itibariyle tartışmasız PUBG Mobile’daki en iyi saldırı tüfeği. Bu silah, yüksek atış hızıyla düşmanlara büyük ölçüde hasar verir.

Oyuncular bu ateşli silahı sadece air drop‘lardan alabilirler ve en iyi performansı susturucu takılıyken verir.

#2 – AKM

Hasar :49

Atış Oranı:0.1/s

Saniye Başı Hasar: 490

AKM, PUBG Mobile’da yaygın olarak kullanılan bir başka silahtır. Tıpkı Groza gibi, bu silah da yüksek atış hızı sayesinde düşmanlara çok fazla hasar verir.

Bununla birlikte, geri tepme diğer silahlara oranla yüksektir ve kontrol edilmesi çok zordur. Oyuncular geri tepmeyi kontrol etmeye yardımcı olmak için bir dengeleyici ekleyebilir.

#3 – M416

Hasar :43

Atış Oranı:0.086/s

Saniye Başı Hasar: 501

Muhtemelen PUBG Mobile’da en çok kullanılan silah M416‘dır. Bu silahla rakiplerinize ciddi miktarda hasar verebilirsiniz.

Dahası, spray kontrolü oldukça kolaydır ve geri tepmesi nispeten düşüktür. 6x veya 4x dürbün takıldığında, oyuncular bu ateşli silahı uzun menzillerde de kullanabilirler.

#4 – SCAR-L

Hasar :43

Atış Oranı:0.096/s

Saniye Başı Hasar: 447

Bu silah M416 ile aynı hasar statüsüne sahiptir. Ancak SCAR-L daha düşük ateş oranına sahiptir.

Daha düşük geri tepme ve daha uzun menzil ile oyuncular, orta ve uzun menzillerde de kullanabilir. Dikey veya açılı kavramalı bir dengeleyici, bu silah için uygun bir eklentidir.

#5 – AUG A3

Hasar :43

Atış Oranı:0.086/s

Saniye Başı Hasar: 501

AUG A3, ciddi hasar veren ve yüksek atış hızlarına sahip bir silahtır, ancak yalnızca air drop‘lardan alınabilir. Olağanüstü kullanımı ve yüksek namlu çıkış hızı sayesinde çok tercih edilir.

Bir dengeleyici ve ön kavrama eklentisi ile donatıldığında, eşit şekilde donatılmış bir M416 veya SCAR-L‘den biraz daha fazla genel dengeye sahip konuma gelir. Yakın ve orta mesafeler için tercih edilir.

Oyuncular bu silahlardan en iyi şekilde yararlanmak için, silahı nasıl kontrol edeceklerini ve hangi eklentileri kullanmaları gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Bazı eklentiler, silahların daha etkin kullanılmasına ve atışların daha isabetli yapılmasına büyük katkı sağlıyor.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

TOP 5 BEST ASSAULT RIFLE [AR](Non Air Drop) IN PUBG MOBILE • PUBG MOBILE GUNS FOR ASSAULTER pubg

Peki PUBG Mobile’de sizin favori silahınız hangisi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: PUBG Mobile 18. Sezon Başlangıç Tarihi

Önceki içerikFall Guys, Sevgililer Gününe Özel Kostümünü Yayımladı
Sonraki içerikVALORANT 2.03 Yaması ile Stinger ve Frenzy’e Önemli Değişiklikler Geliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin