Ubisoft’un resmi internet sayfasında yayınlanan bir makalede Ubisoft Toronto’nun Splinter Cell’in Remake versiyonunu geliştirdiğinden bahsedildi. Oyuncular tarafından çokça sevilen Splinter Cell serisi yeni oyunu da yıllardır beklenen serilerden bir tanesi.

Oyunun yapımcılarından Matt West’in açıklamalarına göre Splinter Cell Remake şu anda geliştirme aşamasında olan bir oyun. Oyunla ilgili herhangi bir detay ve çıkış tarihi henüz paylaşılmış değil. Bununla ilgili bilgileri oyunun ilerleyen gelişim sürecinde edinebiliriz.

Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows | Ubisoft [NA]

Orijinal oyuna tamamen sadık kalınacak.

Ubisoft’un resmi internet sitesinde yayınlanan haberin içeriğine göre Splinter Cell’in Remake versiyonu oyunun orijinal versiyonuna tamamen sadık kalacak. Özellikle Remake’te açık dünya olmasını bekleyen oyuncuları biraz üzecek bir haber bu. Tabii proje henüz daha erken geliştirme aşamasında olduğu için ilerleyen süreçte belki bu plandan vazgeçebilirler.

Snowdrop oyun motoru kullanılıyor.

Splinter Cell Remake’in yapımında daha önce Division serisinde ve şu an geliştirilmekte olan Avatar: Frontiers of Pandora’da kullanılan Snowdrop oyun motoru kullanılıyor. Bu oyun motoru ile Splinter Cell sıfırdan inşa edilecek ve ortaya remake versiyonu çıkacak.

Oyunun geliştirilmesinde rol alan yeni yaratıcı yönetmeni Chris Auty;Geliştirme ekibinde yer alan birçok kişinin gizlilik ögeleri içeren oyunlara oldukça önem verdiğini söyleyebilirim. Gizlilik mekanikleri ve bu oyunda görmek istediğimiz içerikler söz konusu olduğunda istediğimiz ciddiyet seviyesinin gerisinde kalıyoruz, ancak klasik Splinter Cell’in nasıl olması gerektiğinin çok ama çok farkındayız.”

“Oyunu oynarken plan yapan, cihazlar kullanan ve kendilerine sunulan zorluklarla başa çıkmak için düşmanlarını yaratıcı bir şekilde alt eden oyuncuların ‘hissettikleri ustalık duygusunu’ korumak bizim için oldukça önemli. Bizim için Splinter Cell’in özü tam olarak bu.” açıklamalarında bulundu.

Önceden Splinter Cell oynayıp seriyi sevmiş oyuncuları mutlu eden bir haber olduğunu söyleyebiliriz. Yeniden o günlere dönerek Chris Auty’nin de bahsettiği gibi oyunun muhteşem gizlilik mekanikleriyle düşmanları alt etmeye devam edebilirsiniz. Yeni remake Splinter Cell severler tarafından merakla bekleniyor olacak.

Ubisoft’un konuyla ilgili haberi için resmi web sitesine buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Önceki içerikPUBG: NEW STATE 45 Milyon İndirme Başarısıyla Beraber İlk Büyük Güncellemesini Sunuyor
Sonraki içerikEpic Games’in Ücretsiz Oyunu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin