Haziran ayı boyunca FPL Challenger‘da mücadele etmiş olan İbrahim “lurzy0yo” Sandıkçı oynamış olduğu 111 maçın 55’ini kazanarak 25. olmayı başarmış ve FPL Avrupa elemelerine katılmaya hak kazanmıştı. lurz ile birlikte elemelere katılmaya hak kazanan diğer Türk oyuncular ise L0GICMAN, DESPE, -yT ve 3. olarak elemelere katılmanın hakkının yanı sıra 500$ ödül kazanan AsIanMashadW olmuştu.

AsIanMashadW‘un FPL Challenger’da birinci olarak elemeler gerekmeksizin doğrudan FPL’e yükselmesi beklenirken belki de yapmış olduğu bir haftalık tatil sebebiyle birinciliği kaçırmasının verdiği üzüntüyü ortadan kaldıran başarı lurzyoyo‘dan geldi. lurz, iki gün süren FPL Avrupa elemelerinde oynadığı 10 maçın tamamını kazanarak birinci sıraya yerleşti ve bu ay FPL’e girmeyi başaran iki kişiden biri oldu.

lurzy0y0’yu FPL’e girmeye hak kazanmış olsa da aslında tam anlamıyla alınmadan önce kendisini son bir aşama daha bekliyor. FACEIT yetkilileri her ay yaptıkları gibi kazananları birkaç kontrolden geçecek, geçmişte farklı hesaplarda oynadılar mı tespit etmeye çalışacak.

lurzyoyo Kim? FPL’e Çıkmak İçin Nasıl Bir Süreçten Geçti?

İbrahim “lurzy0yo” Sandıkçı, oynamış olduğu 6000 maç, Türkiye içerisindeki ilk 100 sıralaması ve geçmişte 4000 ELO’ya kadar çıkmış olmasıyla FACEIT’in emektar oyuncularından birisi. Geçmişte SARANOSTRA, SasuKe, mini ve imoRR’lu Royal Bandits kadrosunda oynamış olan oyuncu, şu sıralarda herhangi bir organizasyona bağlı olmaksızın AsIanMashadW, DESPE, aim-dll ve qRaxs- ile birlikte oynamakta. FPL’e çıkışının ardından ise nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz ancak bu kadroyla elemelere katılırken bile günün çoğunu FPL Challenger maçlarına ayırdığını göz önünde bulundurduğumuzda keşfedilebilmek için FPL maçlarına odaklanabilir gibi gözüküyor.

lurz, FPL’e yükselmek için oldukça zorlu bir süreçten geçti. FPL Avrupa’ya elemelerle her ay sadece iki oyuncu FPL’e alınıyor; FPL-C olarak kısaltılan FPL Challenger Avrupa’nın birincisi ve FPL Avrupa elemelerinin birincisi.

lurz öncelikle sadece 10 seviye (2000+ ELO) FACEIT/CS:GO Premium oyuncuların yer aldığı Master League‘de ilk 100 oyuncu arasına girdi ve FPL-C elemelerine katılma hakkını kazandı. 2019’un Mart ayında gerçekleşen ve 2 gün sürmüş olan 18. FPL-C elemesinde oynamış olduğu 18 maçın 13’ünü kazanarak 3. sıraya yerleşti. Bu sıralamasıyla o ay FPL-C’ye, FPL-C elemelerinden çıkmaya hak kazanan 5 kişiden biri oldu. Aylar süren uğraşın ardından haberin başında anlatmış olduğumuz şekilde Haziran ayında FPL-C’de 25. olarak FPL elemelerine katılmaya hak kazandı ve iki gün süren zorlu süreçte oynamış olduğu 10 maçın tamamını kazanarak FPL’e yükseldi.

Bu zorlu süreci “taş duvarları yıkıp geldim” diyerek özetleyen lurz’a, FPL’deki maçları için şimdiden başarılar diliyoruz 🙂

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin