The Witcher evreninde tonlarca karakter olduğundan dolayı hepsine aşina olmak kolay değildir. Fakat Alvin’in farklı bir olayı var.

İlk oyunda karşımıza çıkan Alvin, Vizima’da bir cadının yanında kalan küçük bir çocuk. Özel güçleri olduğuna inanılan bu çocuk transa geçerek geleceği görebiliyor. Gücünü kontrol edebilmesi için bu çocuğun sorumluluğunu biz üstleniyoruz ve olaylarda burada başlıyor.

acqu

Alvin, Vizima dışındaki köylerde üvey annesinin hayatını alan barghestların saldırısından son anda kurtulan bir çocuktur. Bu saldırının şoku üzerine bir çeşit büyüsel transa girerek gelecek hakkında kehanette bulunup Ithlinne kehanetini anlatmaya başlar. Alvin’in kontrol edemediği büyüsel güçlere sahip bir ‘Kaynak’ olduğu söylenir.

Daha sonralari Witcher Geralt’in yardımıyla büyüsel güçleri hakkında yardımlar alır ve Geralt Alvin’in boynuna büyüsel güçlerini kontrol etmesinde yardımcı olabilecek bir kolye takar. Kolyeye rağmen Alvin zaman zaman şüpheli rüyalar görüp transa geçmeye devam eder. Geralt ve arkadaşlarının Alvin’in güçleri hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda onun uzay ve zamanı aşan güçlere sahip biri olabileceği ortaya çıkar. Bir süre sonra Alvin tehlike altındayken güçleri kullanıp bir büyü geçidi açıp içinden geçer ve Geralt onu bir daha görmez.

Bir süre sonra Geralt o zamanki Yanan Gül Tarikatının Büyük Üstadı olan ve dünyayı Ithlinne Kehanetinde geleceği söylenen soğuk kıyametten korumak için witcher mutasyonlarını çalıp insanları üstün insanlara çevirmeye çalışan Jacques de Aldersberg ile karşılaşır. Jacques büyü kullanarak bir geçit açıp Geralt ile birlikte geleceğe gider ve onu Ithlinne kehanetinin doğruluğunu gösterir. Dünya buz ve kar ile kaplanmıştır ve yaşam belirtisi yoktur. Ancak Geralt Jacques’in insan dışı yöntemlerine ve megaloman konuşmalarına ikna olmayıp onunla savaşıp yener. Geralt Jacques’in cesedine baktığında boynunda bir kolye görür ve bu kolye Alvin’e verdiği kolyenin aynısının sadece daha eski bir halidir.

The Witcher 1 oyunuyla birlikte pek çok tartışmada Alvin ve Jacques kişilerin aynı kişiler olup olmadığı konuşulmuştur. Daha sonralar ise The Witcher 3 oyunu ile birlikte Geralt’in bir kitapçıda “Manifestom – Jacques de Aldersberg’in Hayatı” adlı kitabın arasında ona bırakılmış bir not ile sonuç kesinleşmiştir. Bırakılan kitabın başlığı ve notun sonundaki “-A” imzası göz onunda bulundurulduğunda Alvin’in Jacques olduğu kanıtlanmıştır.

Manifestom – Jacques de Aldersberg’in Hayatı adlı kitap;

A’dan mektup;

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin