Riot Games tarafından geliştirilen otomatik savaş tarzı oyun olan Team Fight Tactics yeni turnuvası TFT: Fates Global Championship duyuruldu. Turnuva 7-9 Nisan tarihleri arasında toplamda 3 gün sürüyor. Bununla birlikte bölgesel elemelerin sonucunda ulusal çapta turnuvaya dönüşecek.

Team Fight Tactics rekabetçi arenası git gide kızışıyor. Sonuç olarak bununla birlikte oyunculara sunulan turnuva ve ödül havuzları giderek artıyor. Fates Global Championship online olarak düzenlenerek yarışmada $250.000 ödül dağıtılacak. Bununla birlikte turnuva 24 yarışmacıdan oluşacak.

Fates Global Championship Format

  • Turnuvanın gerçekleşecek olan birinci günü, oyuncular bölgesel performansa göre üç lobilere ayrılacak. Bununla birlikte en iyi 16 oyuncu ikinci güne geçebilecek.
  • Turnuvanın gerçekleşecek ikinci gününde, oyuncular önceki performanslarına göre iki gruba ayrılacak. Sonuçlarla beraber 8 oyuncu finale yükselecek.
  • Üçüncü ve turnuvanın son gününde toplamda 18 puan toplamak için yarışılacak. Turnuvada ilk 18 puana yaklaşan oyuncu şampiyon olarak ”Fates Champion” ünvanını elde edecek.

Ödül Havuzu Dağılımı

  1. $41.500
  2. $26.000
  3. $18.000
  4. $16.000

Turnuva hakkında detaylı bilgi almak için leagueoflegends.com adresine tıklayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin