Türkiye Espor Federasyonu tarafından düzenlenecek ve bir çok oyuna ev sahipliği yapacak olan TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası duyuruldu.

Ayrıntılı bilgi

Türkiye’de espor ekosistemini güçlendirmek için çıktığımız yolda attığımız önemli adımlardan bir tanesini bu yıl hayata geçiriyoruz: TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası.

 

Türkiye E-Spor Federasyonu olarak ekosistemdeki önemli bir boşluğu doldurmasını hedefleyerek gelenekselleştirmeyi planladığımız resmî espor turnuvamızın ilkine bu yıl başlayacağız. Vodafone FreeZone’un ana sponsorluğunda ve Red Bull Son Şampiyon sponsorluğunda 6 farklı oyunun yer alacağı TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için elemeler kasım ayı sonunda başlayacak. Elemeleri geçen takımlar ise aralık ayında FDR Ataşehir Oyun Merkezi’nde gerçekleşecek finallerde boy gösterme fırsatını yakalayacak.

 

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın temelini oluşturacak olan 6 popüler oyun şu şekilde:

 

– League of Legends

– Zula

– PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

– Counter-Strike: Global Offensive

– FIFA 2020

– Dota 2

 

Türkiye E-Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ilk espor turnuvasında yer almak ve kayıtları kaçırmamak için bugünlerde gözünüzü resmi hesaplarımızdan ayırmayın!

 

Yalnızca lisanslı oyuncuların katılabileceği TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için başvurular çok yakında başlıyor. Henüz lisansınız yoksa, aşağıdaki adımları izleyerek kolayca lisanslı esporcu olabilirsiniz.

ESPORCU LİSANSI NASIL ALINIR?

Gerekli Belgeler

  • T.C. Kimlik numarası beyanı

Kimlik fotokopinizin üzerine “Bu kimlik şahsıma aittir.” yazmanız ve imzalamanız gerekmektedir.

  • Sağlık Raporu

Bağlı bulunduğunuz aile hekimliğine giderek “Sporcu lisansı” almak istediğinizi belirterek sağlık muayenesi olmanı ve ilgili raporu almanı gerekmektedir.

  • Tescil fişi

Bulunduğunuz ilin “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü” web sayfasına giderek tescil fişini edinmeniz ve almanız gerekmektedir.

  • 2 adet vesikalık fotoğraf

Evraklarını hazırladıktan sonra, bulunduğunuz ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sicil lisans servislerine müracaat ederek lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri için www.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:http://tesfed.gov.tr/

İlginizi çekebilir

Demise, Kader Maçına Çıkıyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin