Herkese merhaba. Bugün sizlere Steam platformunda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunları derledik. “Ücretsiz oyun kötüdür” algısını yıkmayı başaran bu oyunlara Steam üzerinden erişebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan oyunlara geçelim.

Steam Ücretsiz Oyunları

Counter-Strike:Global Offensive

CS:GO
Steam

Kısaca CS:GO diye bildiğimiz bu oyunu zaten oynamayan neredeyse çok azdır. Her FPS sever bu oyuna mutlaka bulaşmıştır. Oyun daha önce ücretli şekilde satılıyordu fakat, Valve daha sonra politikasını değiştirerek oyunu ücretsiz yaptı. Fakat ücretsiz şekilde erişim sağladığınızda hemen her oyuncuyla oynayamazsınız. Seçkin durumuna gelebilmek için ya belli miktar ücret vereceksiniz, ya da bir seviyenin üstüne çıkacaksınız. Özellikle oyundaki hileleri düşündüğümüz durumda seçkin durumuna gelmeniz oldukça önemli bir durum. Eğer oyuna hala şans vermediyseniz mutlaka bir kez deneyin.

Dota 2

Dota 2
Steam

MOBA tarihinin en önemli eserlerinden olan Dota 2’ye Steam üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz. LOL oyunundan dolayı oyuncu kitlesi biraz daha azalmış durumda. Fakat eğer MOBA oyunlarını çok sever biriyseniz mutlaka oynamanız gerekiyor. Oynanış ve mekanik olarak LOL’den farklı olması, size farklı bir MOBA oyunu hissiyatı uyandıracaktır.

Team Fortress 2

TF2
Steam

Team Fortress serisinden bahsetmemize gerek yok herhalde. Eğer akıcı bir FPS deneyimi istiyorsanız bu oyunu mutlaka denemelisiniz. Eski bir oyun olmasına rağmen hala oldukça bir oyuncu kitlesine sahip. Özellikle arkadaşlarınız ile girdiğiniz zaman size eğleneceğiniz garantisini veriyoruz.

Paladins

Paladins
Steam

Özellikle düşük bütçeli Overwatch diye anılan Paladins, size büyük bir eğlence vaat ediyor. Overwatch’a çoğu konuda benzeyen bu oyun, oldukça akıcı ve takım savaşı olarak FPS deneyimi sunuyor. Birbirinden farklı karakterler ve yetenekler barındıran bu oyunda uzun bir süre sıkılmayacaksınız.

Warframe

Warframe
Steam

Warframe, Steam üzerinden oynayabileceğiniz bir bilim kurgu oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İster arkadaşınızla, ister tek başınıza diğer oyunculara karşı oynayarak görevler tamamlıyorsunuz ve karakterinizi geliştiriyorsunuz. Ayrıca Oyun ücretsiz olmasının yanı sıra, Pay To Win dediğimiz parayı veren kazanır sistemine de tamamen karşı bir durumda. Oyunda parayı vererek öne geçemiyorsunuz. Eğer bilim kurgu temasını seviyor iseniz oyuna mutlaka bir şans vermelisiniz.

World Of Tanks

WOT
Steam

Oynanış ve tema olarak bambaşka bir deneyim sunan World Of Tanks, ücretsiz oyunlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda adından da anlayacağınız üzere tanklar ile savaşıyorsunuz. Çeşitli ülkelerin tankını bulabildiğiniz oyunda PvP şeklinde tanklar ile savaşıyorsunuz. Tankınızı geliştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Eğer farklı bir oyun arayışı içindeyseniz mutlaka denemenizi öneririz.

War Thunder

War Thunder
Steam

War Thunder, 2.Dünya Savaşı zamanını konu alan bir savaş oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda 2.Dünya Savaşı’na katılan ülkelerin askeri araçlarını kullanabiliyoruz. Uçak, araçlar ve hatta gemiler tamamen sizin emrinizde bekliyor. Oyunun grafikleri ve modellemeleri ise mükemmel. Ayrıca oyunda gerçekçi adını verdikleri mod üzerinde, tankta ateş edeceğiniz merminin nereye düşeceğini bile siz kendiniz hesaplamak zorundasınız. Eğer eski dönem savaşlarına meraklıysanız bu oyunu mutlaka oynamalısınız.

Path Of Exile

Path Of Exile
Steam

Oldukça fazla oynayanı olan Path Of Exile, özellikle insanların Diablo 3 dedikleri bir oyun haline geldi. Bir RPG oyunu olarak karşımıza çıkan bu oyunda, sürgünden sonra güçlenmeye başlayan bir karakteri oynuyoruz. Path Of Exile, bize oldukça uzun ve klişelerden uzak bir oyun deneyimi sunuyor. Özellikle Diablo gibi oyunların hayranıysanız mutlaka bir denemenizi öneriyoruz.

Brawlhalla

Brawlhalla
Steam

2D bir arcade dövüş oyunu olarak karşımıza çıkan bu oyun, sizi oldukça eğlendirebilecek özelliklere sahip. 8 oyuncuya kadar destek veren bu oyunda ayrıca gamepad desteği de bulunuyor. Birbirinden farklı özelliklerde karakter barındıran bu oyunda birden çok haritada dövüşeceksiniz. Arenada dövüşürken en son hayatta kalan ise oyunun galibi oluyor. İster herkes tek bir şekilde isterseniz de takım olarak dövüşebilirsiniz. Özellikle arkadaşlarla oynandığında verdiği keyif çok katlanıyor. Eğer birlikte oyun oynadığınız arkadaşlarınız varsa mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bizim derlediğimiz oyunlar bu şekilde. Ayrıca sizin de aklınıza gelen bizim listemizde olmayan bir oyun varsa mutlaka yorumlarda belirtiniz. Listeyi siz değerli takipçilerimiz için güncel tutarız bu sayede. Herkese iyi bir hafta dileriz. Görüşmek üzere!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin