Valve, Steam ‘in 2020’de rekor kırdığını ve aylık 120 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Platform, Mart ayında COVID-19 patlak vermeden önce zaten önemli bir büyüme yaşıyordu. Valve‘in 2020 raporlarına göre, insanlar evde kalmaya başladığında video oyunu oynama süresi arttı ve o yıl oynanan ve satın alınan oyunların sayısını da çarpıcı bir şekilde artırdı.

Devam eden koronavirüs pandemisi, aylık 120,4 milyon aktif kullanıcı, 62,6 milyon günlük aktif kullanıcı ve 24,8 milyon en yüksek eşzamanlı kullanıcı ile Steam için yeni rekorlara sebep oldu. İlk kez oyun satın alanlar ayda 2,6 milyona ulaştı ve platform 31,3 milyar saatlik oyun süresi gördü. Satın alınan oyun sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 21,4 arttı.

Steam‘in bu yeni rekoru Xbox Live ve PlayStation Network‘ün eşdeğer rakamlarından daha yüksek. 2020’de Xbox ayda 100 milyondan fazla kullanıcıya sahipken, Sony 103 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı.

Önceki içerikG2 Esports, Adidas ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı
Sonraki içerikPGL, 2 Milyon Dolarlık CS:GO Stockholm Major’a Ev Sahipliği Yapacak
Avatar
Kendisi 30 yaşında ve İngilizce öğretmeni olan yazarımız 10 yaşından itibaren bilgisayar oyunları ve teknolojiye ilgi duyuyor. E-spor, teknoloji ve oyunlar hakkında yazılar yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin