REKLAMmonsters reloaded advertisement

Oxygen Esports, LOL takımına karşı oynadığı final maçını 2-1 skorla kazanarak Ryzen 4000 CUP‘ın şampiyonu oldu!

Ryzen 4000 CUP açık elemeleri 19 Eylül’de başlamış, 128’er takımın katıldığı 2 açık eleme turnuvasının sonucunda random5, 5tar, Anatolia e-Sports ve Revival takımları playofflarda mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Digital Athletics, fastPay Wildcats, LOL ve Oxygen Esports takımlarının da turnuvaya davet edilmesiyle playofflar 24 Eylül tarihinde çeyrek final maçlarıyla başlamıştı. Davetli takımların elemeden gelen takımlarla eşleştiği brakette davetli takımların tamamı, karşılarına gelen takımı 2-0 skorla turnuvadan elemişti.

25 Eylül’de oynanan yarı final karşılaşmalarıysa oldukça çekişmeli geçmişti. LOL takımı fastPay Wildcats’e karşı, Oxygen Esports da Digital Athletics’e karşı 2-1 kazanarak finale adlarını yazdırmıştı.

Ryzen 4000 CUP Final Maçı

Bugün LOL ve Oxygen Esports takımları arasında oynanan ve oynandığı her saniye seyircilerin kimin kazanacağı konusunda teredütte kaldığı final maçınıysa 2-1 skorla Oxygen Esports kazandı.

Maçın ilk haritası LOL takımının seçimi olan Ascent‘di, bu haritada Oxygen Esports savunan taraf olarak başlamayı seçti ve haritayı 13-11 skorla kazandı.

İkinci haritaysa Oxygen Esports’un seçimi olan Bind haritasıydı. Önceki aşamalardaki dikkat çekici Bind performansı sebebiyle Oxygen Esports’un kendi seçimi olan bu haritayı kazanmasına seyircilerce kesin gözüyle bakılırklen LOL takımı savunan taraf olarak başladığı bu haritayı 13-10 skorla kazanarak maçı 3. haritaya götürdü.

Genel skorun 1-1 olmasıyla final maçının sonucu 3. harita olan Haven‘a kalmış oldu. LOL takımı savunan taraf olarak başlamayı seçtiği bu haritayı Oxygen Esports, 14-12 skorla uzatmalarda kazandı.

ryzen 4000 cup final skoru

Ödül Dağıtımı

1. takım: Oxygen Esports – 6000₺
2. takım: LOL – 3000₺
3-4. takım: fastPay Wildcats – 500₺
3-4. takım: Digital Athletics – 500₺

Final Maçının Kaydı

Ascent Haritası

Bind Haritası

Haven Haritası

 

Ryzen 4000 CUP’ın diğer tüm detayları için buraya tıklayarak turnuva sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yapılacak olan yeni turnuvalarımızdan haberdar olmak için bizi sosyal medya adreslerimizden takip edebilir veya discord kanalımıza katılabilirsiniz.

Gamerbase Discord Sunucusuna Katıl

Önceki içerikRyzen 4000 CUP Finalistleri İle Maç Öncesi Röportaj Yaptık!
Sonraki içerikRuss, GLX EU Battle MVP’si Olmayı Başardı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin