REKLAMmonsters reloaded advertisement

Kıran kırana geçen elemeler ve sonrasında muhteşem bir final karşılaşması… Nefes kesen AMD Ryzen 4000 Cup turnuvasının şampiyonu ve büyük ödülün sahibi Oxygen Esports takımı oldu. Gamerbase ailesi olarak böyle güzel ve prestijli bir turnuvaya ev sahipliği yapmak bizleri de çok mutlu etti.

Maç sonrası hemen sorularımızı şampiyon takımın kaptanına yönelttik. Bakalım ne cevaplar verdi? Ne tavsiyelerde bulundu?

Mavera tebrikler, şampiyonluğa ulaştınız. Öncelikle genel hatlarıyla turnuva ve rakipleriniz hakkındaki deneyimleriniz nelerdi? Turnuva sizin açınızdan nasıl geçti?

Oxygen Esports Kaptanı – Mavera: Aslında turnuva benim için kötü bir zamana denk geldi. Özel bir nedenden dolayı şehir dışına çıkmam gerekti ve bu yüzden takımımın son çalışmalarına katılamadım ve çeyrek final maçında oynayamadım. Buradan tekrar DeepMans kardeşime stand-in performansı için teşekkür etmek istiyorum. IGL yerine stand-in oynamak her zaman zordur. Ama ne olursa olsun maçlarımızı oynadık ve kazanmasını bildik. Oxygen Esports adı altında oynadığımız ilk turnuvaydı ve kupayı istiyorduk. Bunu da başardık. Mutluyuz.

Takım olarak antrenmanlarınız nasıl geçiyor? Günde kaç saat pratik yapıyorsunuz?

Mavera: 3 haftadır yoğun bir şekilde Avrupa turnuvalarına hazırlanıyoruz. Günde en az 6 saat çalışıyoruz. İstediğimiz planda ilerliyoruz. Hemen sonuç beklemek kendimize haksızlık olur ancak uzun zamandır birlikte oynuyoruz ve küçük taktiksel sorunlarımızı kısa zamanda çözümleyeceğimizi düşünüyoruz. Eksiklerimizin farkında olduğumuz için çözüm bulmak daha kolay oluyor.

Takım olarak Avrupa tabanlı başka turnuvalara katıldınız mı? Eğer deneyim sahibi iseniz, ülkemizdeki oyunu o seviyelerde görüyor musunuz?

Mavera: Tabii ki. Birçok turnuvaya katıldık ve birkaç turnuva kazandık. Avrupa takım sıralamasında 3 aydır ilk 10’da bulunuyoruz. Açıkçası verilen mücadele aynı seviyeye yakın ancak oynanan oyun tarzı ve taktikler çok farklı. Türk takımlarına karşı oynamak gerçekten çok zor; çünkü ne yapacaklarını bazen gerçekten tahmin edemiyoruz.

Takım olarak ileriye dönük hedefleriniz neler? Sizleri ülkemizi yurt dışında temsil ederken görebilecek miyiz?

Mavera: Tabii ki. Amerika tabanlı bir organizasyon ile uzun süreli bir sözleşme imzaladık ve mücadelemizi Avrupa’da sürdüreceğiz. Hedefimiz Avrupa’nın en iyi ilk 5 takımı arasına yerleşmek ve zirveye oynamak.

Peki bu şampiyon kadro nasıl kuruldu? Oyuncuların transfer süreci nasıl gerçekleşti?

Mavera: Biz hepimiz CS:GO profesyonel kariyerlerimizden birbirimizi tanıyan 5 arkadaşız. Temmuz başında Team Liquid’in düzenlediği bir turnuva için bu takım kuruldu ve o turnuvayı namağlup kazandık. Ertesi gün devam etmeye karar verdik. Ağustos sonunda pAura yerine eski takım arkadaşımız m1tez aramıza dahil oldu ve yolumuza bu şekilde devam ediyoruz. Her şey yolunda ilerliyor.

Takımdaki herkes tam zamanlı olarak e-sporculuk mu yapıyor? Başka işler ile uğraşanlar var mı?

Mavera: Evet herkesin tek odağı e-spor. Şu an aldığımız destek tam zamanlı bir e-spor oyuncusu olmak için yeterli. Buna Türkiye’de sahip olan çok fazla oyuncu yok, bu konuda şanslı hissediyoruz ama bu desteği tırnaklarımızla kazıdığımızı belirtmek gerekir.

Peki sizin gibi başarılı olmak isteyen takımlara ve oyunculara tavsiyeleriniz neler? Ne gibi bir yol izlemeliler?

Mavera: Birlikte oynamaktan keyif aldıkları, hedefleri yüksek olan, çalışmaya aç ve profesyonel bakış açısına sahip takım arkadaşları bulmaları gerekiyor. En önemlisi bu. Daha sonra çok çalışmak ve bir şekilde hedefleriyle orantılı turnuvalarda başarılı olmaları gerekiyor.

Son olarak turnuva hakkında beğenmediğiniz veya aksilik yaşadığınız durum oldu mu?

Mavera: Bizim açımızdan hiçbir problem yoktu ancak bizi destekleyenler tarafından maç sunumlarıyla ilgili olumsuz geri dönüşler aldık. Yiğidi öldür ama hakkını da yeme demişler. Turnuva organizasyonu en başından sonuna kadar çok nazik ve iyiydi. Yönetim konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadığımızı söylemek istiyorum. Kurallarda bile takım kaptanlarının görüş birliği doğrultusunda değişiklikler yapıldı ve en iyi şartlarda oynamamız sağlandı. Bunun için Gamerbase’e teşekkür ediyorum.

Ülkemizin en başarılı takımlarından biri olan Oxygen Esports ekibini resmi Instagram ve Twitter sayfalarından takip edebilirsiniz!

Katılan her takıma mücadeleleri için teşekkür ediyoruz. Gamerbase ailesi olarak unutamayacağımız güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Şampiyon Oxygen Esports ekibini tekrar tebrik ediyoruz. Bir sonraki turnuvamızda görüşmek üzere!

Önceki içerikFatih Karagümrük Espor’a Adım Attı
Sonraki içerikCS:GO Koç Bug’ı Yüzünden Ban Yiyen Koçlar Listesi Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin