Bilindiği gibi VALORANT, Riot tarafından hile önleme aracı Vanguard ile birlikte pazarlanmıştı. Ancak kapalı beta hilecileri, başlangıcından beri sunucuları rahatsız etti.

Yakın tarihli bir tweet’te Riot çalışanı Philip Koskinas şimdiden Riot’un zaten 9000 hileciyi yasakladığını iddia ediyor.

VANGUARD çalışıyor mu? Yoksa çalışmıyor mu?

Riot’un hilecilere karşı seçtiği silah, defalarca çok müdahaleci ve potansiyel bir güvenlik sızıntısı olarak eleştirildi… Bununla birlikte, rakamlar şimdiden Vanguard’ın gerçekten hilecileri yakalamakta iyi çalıştığını gösteriyor. Öte yandan bu birçok hileciyi de kapalı bir beta sürümünde görmek de mümkün.

There should be more security layers for getting a Riot account from VALORANT

VALORANT aktif oyuncu sayısını kamuoyuna açık bir şekilde duyurmadı, bu nedenle yasaklanan 9000 hilecinin, oyuncuların önemli bir parçası olup olmadığına karar veremiyoruz.Bu sayı aynı zamanda sunucularda tespit edilmemiş kaç tane hile yapan olduğunu da bizlere söylemiyor.

VALORANT’ın bütünlüğü için yasaklı hileci sayısının artmaya devam etmesi önemlidir. Bu, topluluğun daha da büyük bir kısmının hile yaptığı anlamına gelse bile, sonunda kimse haksız koşullarda hileli bir oyun oynamak istemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Steam’in Yeni Özelliği ‘Sıradaki Oyun’ Herkes İçin Kullanıma Açıldı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin