League of Legends Worlds 2020 öncesi Riot Games, otomobil devi Mercedes-Benz ile sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu. Bu sponsorluk anlaşması LoL Esports’un en büyük etkinlikleri olan Dünya Şampiyonası, MSI ve All-Star etkinlikleri için geçerli olacak.

Mercedes-Benz, bu büyük 3 uluslararası etkinliğin Kupa Töreni’nin sunum ortağı olarak gösterilecek. Global Esorts Ortalıkları Başkanı Naz Aletaha, anlaşma için şu açıklamayı yaptı.

Mercedes-Benz, oyunu ve League of Legends espor topluluğunu besyelen amansız tutku hakkında derin bir anlayış içine girerken, aynı zamanda küresel e-sporu kucaklayan ilk lüks otomativ markasıdır

Yapılan bu sponsorluk anlaşması ile Mercedes-Benz, 10. yılını kutlayan Dünya Şampiyonası zirvesini vurgulayan çeşitli reklam çalışmaları geliştirecek. Açıkcası böyle iki dev firmanın birleşmesinden sonra yapılacak tanıtım ve reklam çalışmalarını görmek bizi sabırsızlandırıyor.

Mercedes-Benz Pazarlama Başkan Yardımcısı Bettina Fetzer’de anlaşma sonrası bir açıklama yaptı;

Riot Games ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz ve League of Legends topluluğu ile etkileşimde bulunmaktan heyecan duyuyoruz

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası ne zaman başlayacak?

2020 Dünya Şampiyonası 25 Ekim’de başlayacak ve final karşılaşması 31 Ekim’de oynanacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin