Organizasyon ayağında BLAST Pro Series turnuvaları düzenlemekte olan devasa yapım şirketi RFRSH Entertainment‘ın, CS:GO‘da Astralis ve League of Legends’da Origen‘den oluşan rekabetçi ayağını satmaya karar verdiği öğrenildi.

Satış fiyatı gizliliğini koruyan anlaşma önümüzdeki hafta tamamlanmış olacak. Anlaşma sonucunda Astralis ve Origen takımları “Astralis Group ApS” adlı yeni yapılanmış bir şirket altına geçecek. Şirket içerisinde sahiplerinin yanı sıra Danimarkalı spor ve iş insanları da yer alacak.

TV 2 Sport‘a göre ikisi de oynadıkları oyunda dünyanın en başarılı takımlarından olan takımların satışı 10-15 milyon Euro gibi bir miktar karşılığında yapılacak.

RFRSH Entertainment’ın kurucusu ve CEO‘su olan Nikolaj Nyholm, Astralis Group’ta aynı pozisyona geçebilmek için RFRSH Entertainment’tan istifa edecek. Nikolaj ile birlikte RFRSH’in kurucularından Jakob Lund Kristensen, Spor Direktörü Kasper Hvidt ve iletişim ve marka vekili Steen Laursen da RFRSH’den istifa edecek.

Nikolaj Nyholm, konu hakkında “Başardıklarımız şeyler için gerçekten çok gurur duyuyorum ancak bir noktada seçim yapmak gerekiyor ve benim kalbim Astralis ve Origen’den yana. Bunu aynı zamanda RFRSH ile takımlar arasındaki sahipliği ayırmak için yapıyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu anlaşma, Astralis’in yakında BLAST Pro Series turnuvaları ve diğer BLAST mülklerine odaklanmak isteyen RFRSH’den ayrılarak bağımsız bir organizasyon olacağı haberinin ortaya çıkmasının ardından 3 haftadan az süre geçtikten sonra ortaya çıktı.

Bir RFRSH yöneticisinin BLAST ile Astralis arasında olan ilişki sebebiyle ortaya çıkan eleştirilerin Liquid tarafından geçilmeden önce 406 gün Dünya sıralamasında birinciliğini korumuş olan Astralis’i olumsuz yönde etkilediğini itiraf ettiği bir şirket içi eposta, geçtiğimiz haftalarda Dexerto tarafından sızdırılmıştı. Epostada aynı zamanda RFRSH’in 2020 yılında kendi ligini oluşturabilme fikriyle de ilgilendiği yer alıyordu.

Danimarkalı ekip şu anda, StarLadder Berlin Major 2019’un hemen öncesinde, HLTV dünya sıralamasında 3. sırada yer alıyor ve bu yıl kazandığı sadece iki LAN turnuvasından birisi olan IEM Katowice’da kazandığı birinciliği tekrarlamaya çalışacak.

Satış duyurusu, RFRSH’in 2018 finansal raporunu duyuruşuyla aynı gün geldi. Raporda şirketin 7.12 milyon Dolar zararda olduğu gözüküyor. Şirketin yapılanlara ek olarak bu yıl için planlanmış üç BLAST Pro Series durağı ve buna ek olarak 500.000$ ödül havuzlu olacak Global Final etkinliği bulunuyor.

Çeviri haberdir, Luís Mira tarafından kaleme alınıp orijinali HLTV adresinde yayımlanmıştır.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin