Mobil oyunculuğu espora çeviren Red Bull MEO‘nun geçtiğimiz sezonun elemeleri ESL üzerinden düzenlenmişti. Red Bull, Mobile Esports Open‘ın ikinci sezonu içinse FACEIT ile güçlerini birleştirdi. MEO’nun ikinci sezonunun online ve 30 ülkede oynanacak olan offline tüm elemeleri FACEIT üzerinden oynanacak. Elemelere herkesin katılabileceği turnuvada en iyi sonuçları elde eden oyuncular, büyük finalde oynayarak ülkesini temsil etme hakkını kazanacak. Şubat 2020’de başlayacak olan büyük finalin hangi ülkede oynanacağı ve ödül havuzunun ne kadar olacağı henüz belli değil ancak katılımcıların tüm masrafları Red Bull tarafından karşılanacak.

Red Bull MEO’nun bu sezonunda oynanacak 3 oyun bulunuyor, bu oyunlar Hearthstone, Clash Royale ve Brawl Stars. Heartstone da mobil cihazlardan oynanabildiği için turnuva içerisinde mobil oyun olarak kabul ediliyor ve mobil cihazlardan oynanacak. Etkinlik hakkında bilinenler şimdilik bu kadar. Daha fazla detay geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Etkinlik sonrasında bu oyunlar FACEIT’den oynanılır olmaya devam edecek mi, başka organizasyonlar da bu oyunlar için FACEIT üzerinde turnuvalar düzenleyebilecek mi konusu ise şu an için net değil.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin