PUBG Mobile, mobil oyun sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor. PUBG Mobile’ın, mobil oyun ve espor sektörünün öncülerinden biri olarak mobil oyunlarda devrim yarattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tencent tarafından yayınlanan oyun, 2020‘de küresel olarak en çok kazanan mobil oyun olmuştu.

PUBG Mobile, 2021’de de büyümeye devam ediyor. Yakın zamanda yayınlanan Sensor Tower raporuna göre, Ocak ayı için en çok gelir getiren ikinci mobil oyun oldu.

Oyunun gelirinin büyük bir kısmı (neredeyse yüzde 60’ı), Çin’deki yerel versiyonu olan Game For Peace adlı versiyonundan geldi. Amerika Birleşik Devletleri, toplam gelirin % 9,8’i ile ikinci en yüksek gelir kaynağı olarak ortaya çıktı. Oyun hem Play Store hem de App Store gelir listelerinde ikinci sırada yer aldı.

Tencent yapımı bir başka oyun olan Honor of Kings, liderliğini devam ettirdi ve 267.3 Milyon $ ‘lık oyuncu harcamasıyla Ocak ayının en çok hasılat yapan oyun unvanını kazandı. Oyun, geçen yılın aynı dönemine göre % 22’lik istikrarlı bir büyüme kaydetti. Sony‘nin Fater / Grand Order oyunu ise, Ocak 2021’de en çok gelir getiren oyunlar listesinde üçüncü sırada yer aldı.

MiHoyo’nun geliştirdiği Genshin Impact, Ocak ayında gelir açısından dördüncü olmasına rağmen 2020 yılı içerisinde dünya çapında büyük bir başarı elde etmişti. Oyun, Ocak ayı için toplam 153.4 milyon $ gelir elde etti.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin